logo


Palalı saldırgan dönüş bileti aldı ama…

palali-saldirgan2_17_img_640_360Kaçma şüphesi yok diye serbest bırakıldı, yurt dışına gitti ama dönmedi…

Taksim’de Gezi parkı eylemleri sırasında göstericilere pala ile saldıran, gözaltına alındıktan sonra kaçma şüphesi olmadığı için serbest bırakılan ancak daha sonra Kazablanka’ya giden Sabri Çelebi, Türkiye’ye dönüş için bugün bilet almasına rağmen uçağa binmedi.
Hakkında yakalama kararı çıkmasından bir gün önce Fas’a giden Çelebi TK-618 sefer sayılı Türk Hava Yolları’nın Kazablanka-İstanbul uçuşunu yapan uçağa bilet aldı. Çelebi’nin Atatürk Havalimanı’na saat 20.40 da inen uçağa bileti olmasına rağmen binmediği anlaşıldı. Hakkında yakalama kararı çıkmadan bir gün önce 10 Temmuz tarihinde Fas’a uçan Çelebi o tarihte yaptığı rezervasyonda da dönüş tarihi olarak 10 Ağustos’u belirlemişti. Çelebi’nin Türkiye’ye dönüş için rezervasyon yaptırdığı 10 Ağustos tarihini bugüne çekmişti.

PALALI’NIN AVUKATI ‘GELECEK’ DEMİŞTİ
Sabri Çelebi’nin avukatı Turan Öner, Çelebi’nin yurtdışına kaçtığı iddiasını yalanlıyarak şu açıklamayı yapmıştı:
“Müvekkilimin eşi Faslı. Kayınpederi de Faslı ve kendi ülkesinde yaşamaktadır. Müvekkilim, kayınpederi ameliyat olduğu için eşi ve kızıyla birlikte ziyaret amaçlı Fas’a gitti. Pazar günü serbest bırakıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkmadan önce yani Çarşamba günü gitti. Kendisiyle yaptığım görüşmede bana kaçmadığını, 10 Ağustos tarihli dönüş bileti olduğunu söyledi. Ben de hakkında çıkan karar ve haberler nedeniyle bir hafta içinde dönmesini söyledim. Önümüzdeki hafta Cuma (19 Temmuz 2013) gününe kadar Türkiye’ye dönecek. Şu ara sanırım bilet almaya çalışıyordur. Hakkındaki iddialar asılsızdır. Hiçbir yere kaçtığı yok.”

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+9 = ?