logo


“Özgürlüğümüzün kanadı kırık”

Uluslararası Fuar Merkezi’nde 6. Kocaeli Kitap Fuarı bugün sona erdi. Gazeteci Tuncay Özkan fuarda okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı. Ayrıca Tuncay Özkan, Balyoz tutuklusu eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek’in cezakonutinde yazdığı ‘Balyoz’a Bak’ ve ‘Sözde Darbe Günlükleri’ adlı kitaplarının imza gününe katılan Skonutil Örnek’in bulunduğu kitap standını ziyaret etti.

‘BALYOZ TUTUKLULARI İÇİN ACİLEN ÖZGÜRLÜK’

Balyoz davası hükümlüleri için acilen özgürlük istediğini söyleyen Tuncay Özkan,bu davada hüküm giyenler serbest kalmadıkça özgürlüklerinin kanadının kırık olacağını kaydetti. Suçsuzluğun ağır cezalara çarptırıldığı, adaletin bu denli yerle bir edildiği başka bir ülkenin olmadığını anlatan Tuncay Özkan, ‘Bu yüzden balyoz davası hükümlülerine acilen özgürlük istiyoruz. Bu kitapları okuyan herkes Türkiye’de gerçekle yüz yüze gelmiştir. Türkiye’de herkesi gerçeğe öğrenmeye davet ediyorum. Bunların içersinde hem büyük bedel ödeme var. Hem de çok büyük emekler var. Ben Türkiye’de herkesin bu kitaplara büyük ilgi göstermesini ve okumasını istiyorum. Belgelerle dava dosyalarına girmiş konutraklardan oluşuyor’ dedi.

SEVİL ÖRNEK: NE KADAR ADALETSİZ BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ

Balyoz tutuklusu eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek’in cezakonutinde yazdığı ‘Balyoz’a Bak’ ve ‘Sözde Darbe Günlükleri’ adlı kitaplarının imza gününe katılan Skonutil Örnek de eşinin yazdığı kitapları okurları için imzaladı. Eşinin kitaplarda tüm gerçekleri yazmaya çalıştığını söyleyen Skonutil Örnek, ‘Umarım herkes okur ve öğrenir diye düşünüyorum. Kitaplarında bütün gerçekleri yazmaya çalıştı. Adaletsizlik yaşadığımızı 2 sene boyunca mahkemelerde bizler de yaşadık ve gördük. Bunların hepsini delillerle birlikte ‘Cambazı bırak, balyoza bak’ kitabında tüm açıklığıyla var. Ayrıca darbe günlüklerini de ‘Sözde Darbe Günlükleri’ kitabında ifade etti. Tüm soruların hepsinin ckonutabının bulunduğu ve hepsinin açıklandığı kitaplar’ dedi.

Ne kadar adaletsiz bir ülkede yaşandığının görüldüğünü kaydeden Skonutil Örnek, ‘Bu kadar adaletsizliğin olduğunu düşünmek, yaşamak çok acı veriyor hepimize. ‘Kumpas diyor, sahte diyor’, 17 Aralıktan itibaren hiçbir şey yapılamıyor ve nasıl bir şey anlamış değiliz ve anlamakta zorluk çekiyoruz. İnşallah en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşurlar diye umut ediyoruz bütün aileler’ diye konuştu.

Etiketler: » »

Share