logo


Özgecan’ın katilinin cenazesi krize neden oldu

Özgecan’ın katiline cezaevinde infaz

Eski eşi “Ne ölüsü ne dirisi beni alakadar eder” derken, amcası ise “Cenazeye sahip çıkmayız. Onlar artık akrabamız değil” dedi.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlısı 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Baba Altındöken saldırıdan yaralı kurtulurken Ahmet Suphi Altındöken ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Suphi Altındöken’in cenazesi ise krize neden oldu. Eski eşi “Ne ölüsü ne dirisi beni alakadar eder” derken, amcası ise “Cenazeye sahip çıkmayız. Onlar artık akrabamız değil” dedi.

Geçen yıl 3 Aralık’ta Tarsus 1′inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan son duruşmada Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altıdöken ile arkadaşı 20 yaşındaki Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Türkiye’de ölümüyle infial yaratan Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, Adana F Tipi Kapalı Cezaevi’nde saldırıya uğradı. Silah sesleri duyulurken ağır yaralanan baba ile oğlu ayrı ayrı ambulanslarla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan oğul Ahmet Suphi Altındöken yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 2 kurşun yarası aldığı öğrenilen baba Necmettin Altındöken’in tedavisinin ise sürdüğü bildirildi.

1

CENAZESİ KRİZE NEDEN OLDU: ELLERİMİZ KİRLENİR

Altındöken’in cenazesi ise krize neden oldu. Cesedin otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğünde oradaki görevlilerin “elimiz kirlenir” diyerek araçtan indirmek istemediği ortaya çıktı. Daha sonra amirleri tarafından görevlendiren iki kişinin ise cesedi ‘zoraki’ taşıdığı öğrenildi.

“CENAZEYE SAHİP ÇIKMAYIZ”

Amca Behzat Altındöken ise “Cenazeye sahip çıkmayız. Onlar artık akrabamız değil” dedi.
Katilin eski eşi ve 5 yaşındaki oğlunun annesi Neslihan’ın ise “Ne ölüsü ne derisi beni alakadar eder” dediği öğrenildi.

2

GECE DEFNETMEK İSTEDİLER!

Özgecan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından Tarsus’ta gece defnedilmek istendi. Adana’daki belediyelerin kendilerine “Gece cenaze aracımız yok. Ancak sabah 08.00′de araç verebiliriz” dediklerini iddia eden Altındöken’in yakınları, özel bir cenaze aracı kiraladı. Özel cenaze aracına konulan Altındöken’in cenazesinin Mersin’in Tarsus götürüldü. Tarsus Merkez Kabristanı’na gelen cenaze, Tarsus Belediye Meclisi’nin gece cenaze defnini yasaklayan bir kararı nedeniyle gömülemedi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜLECEK

Güvenlik gerekçesiyle cenaze definini gündüz saatlerinde yapmak istemeyen Altındöken’in yakınları, Tarsus’ta kimsezsizler mezarlığının bulunmaması nedeniyle aynı araçla cenazeyi tekrar Adana’ya getirdi. Adana Devlet Hastanesi Morgu’na teslim edilen cenazenin bugün mesai saatlerinde kimsesizler mezarlığına gömüleceği öğrenildi.

GÜLTEKİN ALAN İSİMLİ MAHKUM ÖLDÜRMÜŞ

Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı ile cinayet masası dedektiflerinin inceleme ve sorgulamaları geç saatlere kadar devam etti. Ancak olayın oluş şekliyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Cezaevinden sızan bilgilerde cinayet zanlısı olarak 50 yıla hükümlü İç Anadolu’da çeşitli illerde birçok suça karışan ve ‘Suç makinesi’ olarak tanınan Gültekin Alan’ın sorgulandığı anlaşıldı. Silahın cezaevine nasıl sokulmuş olduğu da henüz netleşmedi. İddiaya göre, adı yetkililerce henüz açıklanmayan zanlının tabancayı tuvalette bulduğunu söylediği belirtildi. Sorgulama ekibinin bazı mahkumların suçu üstlenmesi olasılığını da dikkate alarak, sorgulama yaptığı bildiriliyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+8 = ?