logo


Özgecan Aslan’ın katili ile ilgili flaş gelişme!

Özgecan’ın katiline cezaevinde infaz

Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesine ilişkin kritik gelişme…

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda üniversiteli Özgecan Aslan’ın katili 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken’in öldürülmesi ile ilgili başlatılan soruşturmada aralarında kadın görevlilerin de olduğu 24 infaz koruma memuru ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

1

11 Nisan’da Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken, cezaevlerindeki koğuşlarında hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Necmittin Altındöken’in sağlığana kavuşurken oğlu Ahmet Suphi Altındöken ise kurtarılamadı. Cinayetten sonra başlatılan soruşturma sonucu 1′i infaz koruma memuru, 3′ü hükümlü, 1′i tutuklu olmak üzere 6 şüpheli tasarlayarak öldürme suçundan tutuklandı.

Devam eden soruşturma kapsamında bugün aralarında kadın görevlilerinde bulunduğu 24 infaz koruma memuru, cinayeti soruşturan polis ekipleri tarafından evlerinden alındı. Sağlık kontrolü için adli tıp kurumuna getirilen infaz koruma memurları, ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İfadeye götürülen infaz koruma memurlarının Cumhuriyet Savcı’sının talimatından sonra ya gözaltına alınacakları ya da serbest bırakılacakları bildirildi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+5 = ?