logo


08 Haziran 2016

Özge Özpirinçci’den örnek davranış! Instagram’dan paylaştı

ozge-ozpirincci-ye-ilginc-uyari-ask-yeniden-ozge-ozpirincci-1535268

Hayvanseverliği ile tanınan ve destek verdiği kampanyalarla adından sıkça söz ettiren Özge Özpirinçci’den örnek davranış.

Aşk Yeniden dizisinde rol alan Özpirinçci set çıkışı ekip arkadaşları ile birlikte yolda gördükleri nesli tükenmek üzere olan yaralı bir karakulak bulup apar topar veterinere götürdü.

Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından yaralı Karakulak’ın fotoğrafını paylaşıp, “İnsanoglu dogaya saygı duymalı ve onu korumalı. Her geçen gün azalan doğal kaynaklar bir süre sonra ne insanlar ne de diger canlılar için yeterli olmayacak. Bireysel olarak yürütebileceginiz bu davranışı lütfen çevrenize yayın! Önce kendinizi sonra doğayı koruyun” diye seslendi.

ozgeozpirincciic_4941771435757dce98e902

“Önce kendinizi sonra doğayı koruyun”

Özge Özpirinçci yaşadıklarını şu satırlarla anlattı: Yoğun ve yorucu bir set günü dönüşünde bir anda önümüzde giden kamera aracının durdugunu ve ekipten 3 arkadasimizin vahsi bi kedinin yol ustunde durdugunu ve muhtemelen araba carpmasi sonucu kivrandigini soylediler. Yerde muhtemelen annesinden uzaklasmis panik halde nesli tukenen memeliler listesinde bulunan bi KARAKULAK duruyodu. Hemen kamera ekipmanlarina dahil olan kalin bi bezle onu sarmaladik ve değirmenyanı’nda bulunan dogal hayati koruma derneginden veteriner doktor Fethi Bey’e teslim ettik. Kendisi ayni zamanda bu bolgede orta ve büyük boy memeliler uzerinde tez yaziyormus. Telefonla bulusma noktamizi ayarladik ve yavru Karakulak’i ona teslim ettik. Gunduz vakti Karakulak gormeniz ve ona bi araba carpmis olmasi mumkun değil muhtemelen vurulmustur dedi. Daha sonra kendisinden aldigimiz bilgiye gore ciddi bi dehidrasyon sonucu bu halde oldugunu soyledi. Dun gece serum verdi minik ama vahsi Karakulak’a. Bugun, yarin salacagiz onu ilk buldugumuz yere. İnsanoglu dogaya saygi duymali ve onu korumali. Her gecen gun azalan dogal kaynaklar bir sure sonra ne insanlar ne de diger canlilar icin yeterli olmayacak. Bireysel olarak yurutebileceginiz budavranisi lutfen cevrenize yayin! Once kendinizi sonra dogayi koruyun. Dunya butun canlilarin yuvasi…

Ünlü oyuncuya takipçilerinden destek mesajları yağdı.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?