logo


Özel Halk Otobüsü’ne molotoflu saldırı

ist-molotof Beyoğlu’nda yüzleri maskeli bir grup, Özel Halk Otobüsü’ne molotof bombası ve taşlarla saldırdı.

Beyoğlu’nda yüzleri maskeli bir grup, Özel Halk Otobüsü’ne molotof bombası ve taşlarla saldırdı. İçinde 30 yolcusu bulunan otobüsün şoförü geri giderek kaçmaya çalıştı.

Yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı olayla çok sayıda molotofkokteyli isabet eden otobüste maddi hasar meydana geldi. Eyüp- Şişli seferini yapan Özel Halk Otobüsü, Okmeydanı Darülaceze Caddesi üzerinde bulunan Cemal Kamacı Spor Kampleksi karşısındaki durağa yaklaştığında yüzleri maskeli 15 kişilik grubun saldırısına uğradı. İçinde 30 yolcu bulunan otobüse ellerindeki molotof bombaları ve taşlarla saldıran grup terör örgütü lehine slogan atarak olay yerinden uzaklaştı.

Saldırıya uğrayan otobüsün şoförü Sefa Bağbur ise saldırı üzerine geri geri giderek kaçmaya çalıştı. Çok sayıda molotof bombası ve taş isabet eden otobüste maddi hasar meydana geldi. Durağa yanaştığı sırada saldırıya uğradığını söyleyen otobüs şoförü Sefa Bağbur, “İçeride 30 yolcu vardı. Bu sırada ellerinde taş ve molotof olan yüzleri maskeli 15 kişi saldırıya geçti. Geri geri kaçmasam can kaybı bile yaşanırdı. Bunu yapanlar insan olamaz” dedi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, kaçan saldırganları yakalamak için çevrede çalışma başlattı.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+4 = ?