logo


(özel Haber ) – Balıkesir’de, “okulumu Kapatmayın” Eylemi

Eğitimde 4+4+4 sistemine uyum kapsamında kapatılacak olan Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Alemizade İlkokulu öğrenci ve velileri, ‘Okulumu kapatmayın’ eylemi yaptı.

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Alemizade İlkokulu Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 Eğitim Sistemi’ne uyum süreci kapsamında kapatılacak okullar kapsamına alındı. 157 öğrencinin eğitim gördüğü, 8 derslik, 1 ana sınıfı, 1 çok amaçlı sınıf ile gerekli odaların bulunduğu okulun kapatılacağını ve binanın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne devredileceğini öğrenen Okul Aile Birliği yönetimi ve öğrenci velileri eylem yaptı.

Hazırladıkları onlarca pankartlarla öğrenci ve veliler zaman zaman araçların geçtiği yola taşınca polis ekipleri duruma müdahale etti. İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz’ın da bulunduğu eylemde çocukların zarar görmemesi için yoğun çaba gösteren polisler, vatandaşların takdirini topladı.

Alemizade İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Aslı Soyyüce, “Halk Eğitim Merkezi’nin yer bulamaması, bizim çocuklarımızın mağdur edilmemesine neden olmamalıdır. Bu karar birçok öğrencimizi mağdur edeceği gibi, 180 yıllık bir geçmişe sahip olan Alemizade adını da tarihe gömecektir. Aynı zamanda birçok çocuğumuz mağdur olacağı gibi, aileler de maddi ve manevi zarar görecektir. Günümüzde okul eksiğini gidermek adına yurdumuzun her yerinde okullar açılmaya çalışılırken, tarihi bir okul için alınan bu karar hepimizi derinden üzmüştür. Bu sebeplerden dolayı okulumuzun kapatılmamasını ve 180 yıldır olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da eğitim vermesini istiyoruz” dedi.

Okunan basın açıklamasının ardından, slogan atan öğrenciler velileriyle birlikte olaysız şekilde dağıldı.

Etiketler: »

Share