logo


(özel Haber) Alkollü Sürücüden İlginç Savunma: “arkadaşım İçin Bindim”

Aksaray’da alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulan sürücü, polisle yaşanan kovalamacanın ardından üçüncü kez alkollü araç kullanırken yakalandı. Trafikten men otomobille yakalanan alkollü sürücü polislere, ‘Arkadaşım için bindim’ diyerek kendini savundu.

Edinilen bilgiye göre, Adana’dan Aksaray istikametine seyreden bir sürücünün alkollü olduğu yönünde ihbar alan polis ekipleri, belirtilen aracı durdurabilmek için harekete geçti. Ankara istikametine giden 34 AH 9608 plakalı otomobili fark eden polis, sürücüye dur ihtarında bulundu. Sürücünün kaçmaya başlaması üzerine kovalama başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından durdurulan otomobilin sürücüsü ve yanında bulunan arkadaşları etkisiz hale getirildi. Yapılan kontrollerde 224 promil alkollü olduğu belirlenen araç sürücüsü Emrah Ş’nin (29), daha önce de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 2016 yılına kadar el konulduğu tespit edildi.

‘BULURUZ BİR TANE AYIK ŞOFÖR’

Üçüncü kez alkollü araç kullanırken yakalanan Emrah Ş’nin, arkadaşının eşinden ayrıldığını, onun için alkollü olarak araca bindiğini ve İstanbul’dan Niğde’ye arkadaşının eşini almaya gitmek için yola çıktıklarını söyleyerek kendini savundu. Polislerin sürücüye ‘Şoför bari içmeseydi de aracı kullansaydı’ demesi üzerine sürücü Emrah S., ‘Buluruz bir tane ayık şoför, o sorun değil’ diyerek cevap verdi. Arkadaşı C.B.’nin 1,5 yıldır eşinden ve çocuğundan ayrı olduğunu belirten alkollü sürücü, “Arkadaşın çocuğu ile eşini almaya gidiyorduk. Ben de evliyim. Çoluğu var, çocuğu var. Onun için bindim ben” dedi. Otomobili alkollü olarak kullanmanın yasak olduğunu bildiğini ifade eden sürücü Emrah Ş., “Arkadaşım için bindim abi” diyerek kendini savundu.

Aşırı alkol alan ve araç içerisinde sızıp kalan ve sürücü tarafından ayıltılan U.K.’nin (36) de yapılan kimlik sorgulamasında, ‘Suç işlemek amacı ile kurulan örgüte üye olmaktan’ arandığı tespit edildi. Şahısların bindiği otomobilin ise daha önce trafikten men edildiği, ayrıca icra tarafından da el konulduğu ve otoparkta bağlı olarak göründüğü ortaya çıktı.

Olayla ilgili sürücü Emrah Ş. ve polis tarafından aranan U.K. gözaltına alınırken, otomobil de polis ekiplerince el konularak otoparka çektirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler: » » » » »

Share