logo


04 Şubat 2016

Otobüs durağında ikinci patlama!

Otobüs durağında ikinci patlama!

Gaziosmanpaşa’da silahlı ve yüzü maskeli 2 kişi, otobüs durağına bantla sarılı koli bırakarak kaçtı.

Gaziosmanpaşa’da silahlı ve yüzü maskeli 2 kişi, otobüs durağına bantla sarılı koli bırakarak kaçtı. Bomba imha ekiplerinin fünye patlatarak açtıkları kolinin içinden piknik tüpü çıktı. Ekipler, bu kez fünye ile piknik tüpünü patlattı. Polis, piknik tüpünü durağa bırakan zanlıların yakalanması için inceleme başlattı.

patlama

Mevlana Mahallesi, Hekimsuyu Caddesi üzerindeki Spor Tesisi otobüs durağına saat 13.00 sıralarında henüz kimliği belirsiz yüzü maskeli ve silahlı 2 kişi, bantla sarılı koli bırakıp yaya olarak kaçtı. Çevredeki vatandaşlar kolinin içinde bomba olma ihtimali üzerine durumu polise bildirdi. Gelen polis ekipleri önce otobüs durağı çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Cadde çift yönlü araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Bu arada, durağın yanındaki yaya üstgeçidi de geçişlere kapatıldı.

Olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı. Özel kıyafet giyen bomba imha ekipleri, fünye ile koliyi patlattı. Kolinin içinden piknik tüpü çıktı. Ardından bomba imha ekipleri yine aynı şekilde fünye ile piknik tüpünü patlattı. Piknik tüpü büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle otobüs durağında büyük hasar oluştu. Otobüs durağı çevresinde delil toplayan polis, piknik tüpünü bırakıp kaçan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Çalışmalara polis helitkopteri de havadan destek verdi. Meraklı vatandaşlar polisin çalışmalarını cep telefonlarına kaydetti. Yaklaşık 1 saat kapanan cadde incelemenin ardından trafiğe açıldı

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+9 = ?