logo


29 Ağustos 2017

Otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz’a son veda!

Beşiktaş’ta 27 Ağustos Pazar akşamı lüks bir otelin 10’uncu katında Filiz Aker tarafından tabancayla öldürülen Vatan Şaşmaz son yolcuğunu uğurlanıyor. 43 yaşındaki sunucunun sanatçı dostu, Şaşmaz’ın doğacak çocuğunun cinsiyetinin erkek olduğunu açıkladı.

Vatan Şaşmaz’ın ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri, Beşiktaş’ta otel odasında korkunç bir cinayete kurban giden ünlü sunucuya son görevlerini yerine getirmek için bir araya geldiler.

4 kurşunla sırtından vurularak öldürülen ünlü sunucunun cenazesi namazın kılınacağı Güzeltepe Birlik Camii’ne götürüldü. Şaşmaz’ın cenazesi Güzeltepe Birlik Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Vatan Şaşmaz’ın annesi (solda) ve eşi (ortada) birbirlerine güç verdi.

“BEBEĞİN CİNSİYETİ ERKEKTİ”

Melike Öcalan, cenaze töreninde yakın arkadaşı Vatan Şaşmaz’la ilgili konuştu. 37 yaşındaki sunucu ve oyuncu “Çok çalışkan, ailesine bağlıydı. Eşini çok sevdiğini biliyorum. Son dönemlerde yaptığımız konuşmalara göre bebek istediğini biliyorum. Doğru ve iyi bir evliliği vardı. Bebeğinin cinsiyeti erkekti. Bu konuşmayı yapmak benim için çok zor. Bir otel odasında her şey göründüğü gibi olmayabilir. Bu insan tanınmış biri. Eşini, ailesini ve doğacak bebeğini korumak için tabii ki ortada bir yerde görüşemez. Mutlaka iyi niyetiyle, korumak için gitmiştir. Tüm Türkiye’nin başısağolsun” ifadelerini kullandı.

Anne Safiye Saydam taziyeleri kabul etti.

SON SAHNEYİ BİRLİKTE OYNAMIŞLARDI

Vatan Şaşmaz’ın oynadığı dizideki rol arkadaşı ve son sahnede birlikte yer aldığı Ferdi Akarnur da erken saatlerden itibaren camideydi. Şaşkınlığını gizleyemeyen Akarnur, “10 yıldır çalışıyoruz. Hiç kimseyi kırmamış bir insan. Ağzından bugüne kadar kötü bir laf duymadık. Bu nasıl bir şey. Aklımız hayalimiz almadı” şeklinde konuştu.

Melike Öcalan yıllarca Vatan Şaşmaz’la birlikte program sunmuştu.(Akif TAŞ – Fevzi TAPAN / Fotoğraflar: Milliyet.com.tr)

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+5 = ?