logo


Osmancık’ta Bir Kadın Evinde Ölü Bulundu

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı İncesu köyünde bir kadın, evinde ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre, eşi inşaat işçi olarak il dışında çalıştığı için köyde yalnız yaşayan Saadet İnal (48)’ın 2 yaşındaki torunu Melis’i evin penceresinde ağlarken gören komşuları, akrabalarına haber verdi. Saadet İnal’ın aynı köyde yaşayan damadı Lütfi Aslan, evin kapısının kitli olduğunu görünce kayınvalidesinin çocuk uyurken bahçeye gitmiş olabileceği ihtimalini düşünerek, pencereyi açıp kızı Melis’i alarak evine götürdü.

Daha sonra komşuları Saadet İnal’dan uzun süre haber alınamayınca tekrar yakınlarını arayarak durumu bildirdi. Kapıyı kırarak içeri giren yakınları Saadet İnal’ı yatak odasında bulunan banyo kısımda hareketsiz yatarken buldu. Durumun jandarmaya bildirilmesinden sonra olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, kadının öldüğünü tespit etti.

İnal’ın ölüm haberini alan aynı köyde yaşayan yakınları ve kızı Melek Aslan sinir krizi geçirdi. Uzun süre yakınları tarafından sakinleştirilemeyen Aslan, köye çağrılan ambulansla Osmancık Devlet Hastanesine götürüldü.

Ölen kadının cesedi, cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Osmancık Devlet Hastanesine kaldırılmasından sonra ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Jandarma, gerçekleşen ölümün şüpheli bulunması üzerine soruşturma başlattı.

Etiketler: » » »

Share