logo


21 Haziran 2013

Orman Beşiktaş’ı böyle savunacak

fikret-orman3
Şike iddiasıyla Avrupa’dan meni istenen Beşiktaş, cuma günü UEFA’da savunmasını verecek.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçen sene Avrupa’dan mene neden olan mali yapıda yaptığı düzeltmeyi bugünkü savunmada örnek gösterip yeni bir cezaya set çekmeye çalışacak.
2010-11 sezonunda Türkiye Kupası finalinde kazandığı İstanbul BŞB maçında şike yaptığı iddiasıyla UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş, bugün savunma verecek. Savunmaya başkan Fikret Orman, yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen, protokol müdürü Ahmet Ateş de katılacak.
‘CAMİAMIZIN DURUŞU BELLİDİR’
Perşembe günü İsviçre’nin Nyon kentine giden Orman, “Beşiktaş için, Türkiye için önemli bir gün. Bizim camiamızın duruşu bellidir. Savunmamızı yapacağız. Beşiktaş’ın menfaatlerine yönelik güçlü bir savunma gerçekleştireceğiz” dedi. Orman, mali beyanda yanlış bilgi verdiği için geçen sezon Avrupa’ya alınmayan kulüpte 14 ayda yaptığı icraatları anlatarak, iyi niyetle yaklaşılmasını isteyecek.
Bu arada siyah beyazlı kulüp UEFA Disiplin Kurulu’na sevkle ilgili olarak dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaptı. Açıklamada, 49. Türkiye Ziraat Kupası final maçının sonucuna etki etmek gerekçesiyle eski asbaşkanımız Serdal Adalı ve eski antrenörümüz Tayfur Havutçu ile birlikte Beşiktaş AŞ aleyhine kurula sevk edildiği kaydedildi.
BEŞİKTAŞ İÇİN ÜÇ TALEP VAR
Kulüp hakkında üç iddia ortaya atıldığı belirtilen açıklamada şöyle denildi: “1. Beşiktaş’ı 2013/14 sezonu için Avrupa Ligi müsabakalarından men etmek. 2. Disiplin talimatının ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak disiplin kurulu tarafından kararlaştırılacak bir süre boyunca gelecekteki UEFA müsabakalarından men etme yönünde Beşiktaş’a karşı ilave yaptırım uygulanmasını değerlendirmek. 3. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarını kılacak şekilde ömür boyu men cezası uygulamak.”
ADALI’NIN KOZU İSKENDER VE İBRAHİM
UEFA Disiplin Kurulu’nun şike yaptığı iddiasıyla hakkında ömür boyu men istediği eski Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı da dün kalabalık bir avukat grubuyla Nyon’a gitti. Adalı, savunmasını İskender Alın ve İbrahim Akın’ın maç görüntüsüyle yapacak.
Adalı, “Suçlanmam tamamen deli saçmasıdır. İsviçre’nin ve İspanya’nın en önemli avukatlarından oluşan hukuk kurulu ile tüm belgeleri inceledik. Saha içine ve dışına yansıyan hiçbir olayımız yok. Dava karşısında bizim de yaptırımlarımız olacak. Müfettiş oyunundan ibaret bir şey. Haklılığımız ortaya çıkınca ne yapacaklar merak ediyorum” diye konuştu.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+5 = ?