logo

Online İngilizce Eğitim Mümkün Mü?

Online İngilizce Eğitim Mümkün Mü

Günümüzde İngilizce bilmenin önemi su götürmez bir gerçek. Bu gerçekliğin nedenlerinin başında artık İngilizcenin evrensel bir dil olması gelir. Dünyada uluslararası şirketlerin hemen hepsi gerek yazılı antlaşmalarda, gerekse görüşmeleri esnasında İngilizceyi kullanmaktadırlar. İş yaşamının dışında da kültürel faaliyetler, turistik geziler esnasında ortak bir dil kullanımı gerekmektedir, bu ortak dil de İngilizcedir.

 

İngilizce Öğrenmenin Faydaları

 

İngilizce bilmek gelir kaynağınız olduğu anlamına gelir. Herhangi bir iş görüşmesine gittiğinizde İngilizce bildiğinizi gördüklerinde her zaman bir adım önde olduğunuzu fark edersiniz. Uluslararası çalışan kurum ve kuruluşlarda kariyerinizde yükselmek için gereklilik olan İngilizce, birinci elden en doğru kaynaklara ulaşmanızı sağlar.

Toplum içinde diğer insanlardan sıyrılarak, ayrıcalıklı olduğunuzu hissettirir bir dili bilmek, okumak, konuşmak, yazmak. Bu hem toplumda prestij kazanmanıza hem de özgüveninizin artmasına yardımcı olur. Farklı kültürleri kendi dilinden yani birinci elden okumak, bu okuduklarını anlayabilip diğer insanlarla paylaşabilmekten alınan mutluluk, dil öğrenirken sarf edilen çaba, gösterilen sabır kişinin yaşam kalitesini artırır.

Yurt dışına yaptığınız turistik bir seyahat esnasında İngilizce konuşan iki milyar insandan en azından biriyle olsun karşılaşmamanız pek mümkün değilidir. Yani dünyada bu kadar İngilizce konuşan insan varken, sizin de İngilizce bilmeniz bu seyahatinizi epey kolaylaştırıcı rol oynayacaktır. Ortak bir dil konuşabilmek size cesaret verir, insanlarla iletişiminizin sağlıklı bir şekilde yürümesine katkı sağlar. Gezinizin çok daha rahat ilerlemesine yardımcı olur.

Kaliteli bir eğitim hayatı geçirmek, uluslarası eğitim alabilmek için İngilizce bilmenin önemi büyüktür. Kaynakların dilinin İngilizce olması, uluslarası eğitim almak için girilmesi gereken sınavların yine İngilizce olması bunun göstergesidir.

İngilizce öğrenmek, diğer dilleri öğrenmeye başlamak için bir araçtır. Insanın bir dili öğrendiğinde aldığı haz, başka dilleri de öğrenme isteğini beraberinde getirir. Ayrıca İngilizce öğrendiğinizde bazı dilleri öğrenmeniz kolaylaşacaktır. Örneğin; İspanyolca, Fransızca gibi Slav dillerinin gramer ve kelime açısından İngilizceye benzerliği vardır., Almanca, Flemenkçe gibi diller de İngilizce bilmeniz halinde öğrenmenizin hızlı olacağı diller arasındadır.

 

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

1980-1990 arası ülkemizde İngilizce dersleri seçmeli ders iken, günümüzde zorunlu ders haline gelmiştir. Bu bireylerin erken yaşta İngilizceyi öğrenmesine yardımcı olmakla birlikte yine de yeterli olmamaktadır. Bu nedenle pek çok birey artık İngilizcenin evrensel bir dil olduğunu fark edip, bu dili öğrenmenin neredeyse zorunluluk haline geldiğinin bilincine varmasından sonra İngilizce öğrenmek için farklı yollar aramaktadır.

Bir dil öğrenmek elbette kolay olmayacaktır, günde en az 1-2 saatinizi ayırmanız gerekmektedir. İngilizce diksiyonu son derece düzgün olan sanatçıların şarkılarını dinlemek, İngilizce diziler izlemek, kitaplar okumak, buralarda geçen kelimeleri araştırıp öğrenmek bu dili öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Günümüzde online İngilizce öğrenmek de mümkün. https://preply.com/tr/ Skype kullanarak İngilizce öğrenmeniz için eğitmenler, eğer eğitimciyseniz İngilizce öğreteceğiniz öğrenciler bulmanızda size çok yardımı dokunacak bir site. Öğretmenlerin veya öğrencilerin profilini inceleyip karşı tarafa istek göndermeniz, 2 dolardan başlayan saatlik ücretin ödemesini yaptıktan sonra dersinizin planını yapmak yeterli. Zamanın tüm insanlar için önemli olduğunu Kabul edersek, ders saatlerini kendinizin planlaması, bir yerden bir yere giderek vakit kaybınızın olmaması tercih sebebi olacaktır. Eğitimcilerin sizinle aynı dili konuşmaması İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Preply.com yalnızca İngilizce değil, Fransızca, Almanca, Çince, İspanyolca, Rusça, Portekizce, İtalyanca, Arapça, Japonca, Lehçe, Ukraynaca gibi pek çok dili öğretmek üzere 12.000 den fazla eğitmeni bünyesinde barındırmaktadır ve bugüne kadar 79.550 öğrenciye eğitmen bulmuştur.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?