logo


11 Ağustos 2016

Ön Muhasebe Programları Kullanarak Satış Takibi

muhasebe programlarý

muhasebe programlarý

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarında yaşanan değişmelerden dolayı firmaların yaptıkları satışları takip etmede kullandıkları ön muhasebe programları bazı durumlarda yetersiz kaldığı görülmektedir. Özellikle müşterilerine kredi kartlı ve veresiye satış imkanı sunan işletmelerin kullanacağı yazılımlar aynı zamanda kasa programı olarak da destek vermesi gerekmektedir.

Ön muhasebe denildiği zaman akla ilk olarak yapılan satışların düzenli takip edilmesi gerekmektedir. Satış takibi işletmelerin finansal yapılarını düzenlemeleri ve gelecek ödeme planlarını ayarlamalarında en etkili unsurların başında gelmesinin yanında satışlarda kesilen faturalarında hem işletme için hem de yasal işlemler için başarılı bir şekilde raporlanması ve arşivlenmesi gerekmektedir.

İşletmeler genelde ticari programlar arasında seçim yaparken arşivleme ve raporlama özelliğine ilk başlarda fazla önemsemezler, fakat satışlar arttığında ya da gelecek aylarda rapor ihtiyaçları oluştuğunda kullandıkları muhasebe programı eğer bu alanda beklenen performansı vermezse firma için hem finansal hem de yasal olarak ciddi sıkıntılar oluşmasına neden olacaktır.

Fenesoft muhasebe programları işletmelerin ön muhasebe işlemlerinde başta satış takibi sağlamasının yanında gelişmiş özellikleri ile tek yazılım üzerinden bütün muhasebe işlemlerini kolay kullanımlı ara yüzü sayesinde yapmanıza imkan vermektedir. Piyasada bulunan birçok muhasebe programına göre daha hızlı ve fonksiyonel yapısı sayesinde kısa sürede bütün işlemlerinin yapmanızı ve gelişmiş raporlama ve çıktı alma özelliği sayesinde geçmişe dönük satışlarınızı da başarılı bir şekilde incelemenize imkan vermektedir. Fenesoft markalı ticari ve sektörel yazılımların deneme sürümleri http://www.fenesoft.com/ adresinde ticaret ile uğraşan tacirlere sunulmaktadır.

Etiketler: » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+1 = ?