logo


30 Eylül 2015

Ölümden kıl payı kurtulan baba ve oğluna zabıta dayağı

Ölümden kıl payı kurtulan baba ve oğluna zabıta dayağı

Adana’da Dr. Zikret Köseoğlu’nun kullandığı otomobil, arıza nedeniyle kaldırımdaki demir korkulukları aşıp, karşı şeride geçerek Kemal Bizimer’e ait pastaneye girdi. Kerem Bizimer ile kazadan saniyeler önce işyerinin önünde duran oğlu Şeref Bizimer ölümden dönerken, kaza mahallinde tartıştıkları zabıtalar tarafından dövülerek hastanelik edildi.

TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Dr. Zikret Köseoğlu’nun kullandığı otomobil iddiaya göre arıza nedeniyle Ziyapaşa Mahallesi’nde kontrolden çıkınca kaldırıma çıkıp pastaneye girdi. Kazadan saniyeler öncesi işyerinin önünden ayrılan Şeref Bizimer ölümden döndü.

İşyeri sahibi Kemal Bizimer ile Dr. Zikret Köseoğlu’nun isteği üzerine sigorta şirketi görevlisi çağrıldı. Bu sırada zarar gören refüjdeki demir korkuluklar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin malı olduğu için de zabıta ekipleri hasar tespiti yapmaya geldiğinde, fotoğraf çekip, kendi açılarından tutanaklarını düzenledikten sonra otomobilin altındaki demir korkuluğu alıp götürmek istedi.

ZABITA İLE YUMRUKLAŞMA

Olay yerinin bozulmasını önlemek isteyen Kemal Bizimer de “Korkuluğu götürmeyin, gerekirse siz adres verin ben yarım saat sonra kendim getireyim” diyerek engel oldu. Kemal Bizimer ile zabıtalar arasında bu nedenle tartışma çıktı, sopalı, yumruklu kavgaya dönüştü. Vatandaşların araya girmesi üzerine belediye ekipleri olay yerinde ayrıldı.

Kemal ve oğlu Şeref Bizimer, hurda yığınına dönen tezgahların arasından hasar görmeyen malzemeleri kurtarmaya çalışırken, zabıtalar 5 araçla tekrar geldi. Bir kaç dakika önce Kemal Bizimer ile tartışan memurun talimatı ile harekete geçen zabıtalar, baba ile oğluna yeniden saldırdı. Biber gazı sıkıp, yumruklarla yere düşürdükleri Kemal Bizimer ile oğlunu döverek hastanelik etti. Onlarca esnaf ve polisin gözleri önünde baba ile oğlunu döven zabıtalar, tepki gösteren vatandaşlarA da biber gazı sıktı.

Ölümden döndükleri kazadan yara almadan kurtulan Kemal Bizimer ile oğlu Şeref, zabıta dayağı sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavileri tamamlanan Kemal ile oğlu Şeref Bizimer, zabıtalardan, zabıtalar da baba ile oğlundan şikayetçi oldu.

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?