logo

15 Eylül 2016

Oluklu polikarbon levhaların özellikleri

oluklu-polikarbon-levhalarKentsel dönüşüm ülkemizin inşaat alanında yeniden küllerinden doğmasını sağlarken aynı zamanda son teknoloji makinelerle geliştirilen yeni ürünlerin de ortaya çıkmasını sağlayarak yeni inşa edilen yapıların daha konforlu ve kullanışlı olmasını sağladı. Böylelikle ortaya çıkan yeni ürünler binaların iç ve dış dizaynlarında kullanılarak yeni oluşumların yapılmasına olanak sağlıyor. Özellikle ses ve ısı yalıtımı konusunda önemli olan bu yeni ürünlerin bizlere kazandırdığı faydalar yadsınamayacak kadar fazladır. Binaların en önemli dış cephe sorunlarından biri olan yağmur suyunun tahliyesi işlemi bu yeni ürünlerin kullanılmasıyla çok daha kolay bir hal alarak suyun evlere sızması önlenmiştir. Hatta bu yeni ürünler estetik açıdan da daha hoş durdukları için eski olanları yenilerli ile değiştirilmeye başlanmıştır.

Bu yeni ürünlerin ham maddelerinden birisi de oluklu polikarbon levhalardır. http://polikarbonfiyat.com/oluklu-polikarbon-levhalar/ buradan incelemesini yapabilecek olduğunuz bu levhalar dış cephede çok fazla kullanıldıkları gibi iç cephede de bir çok alanda kullanılmaktadır. İç cephede mutfak, banyo gibi alanlarda kullanılan bu madde dış cephede de yalıtım başta olmak üzere her alanda kullanılmaktadır. Bu levhalar rengarenk olabildikleri gibi aynı zamanda güneş ışığını da geçirebilmektedirler. Bu yüzden bahçeli evlerde veranda yapımında da kullanılmaktadırlar. Oluklu oldukları için ısı yalıtımı konusunda da önemli görev üstlenirler. Oluklarının arasında hava bulunduran bu levhalar böylelikle soğuk hava ile sıcak hava arasındaki bağlantıyı keserek yalıtım konusunda önemli bir görev üstlenmiş olurlar.

Teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor ve inşaat sektörümüz de aynı hızla gelişiyor. Yaşanan bu gelişmeler bize daha nasıl yenilikler getirecek bilmiyoruz ama insanlığın gelişmesi hiç durmadan devam edecektir.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?