logo


28 Mayıs 2017

Olmadı Ozan!

Bursaspor’dan iki sezon önce büyük umutlarla transferi gerçekleştirilen genç oyuncu gözden çıkarıldı.

Orta sahayı baştan aşağıya değiştirmek için kolları sıvayan, Mehmet Ekici dışında Valbuena ve Malinovsky ile anlaşan F.Bahçe yönetimi, bir türlü bekleneni veremeyen Ozan Tufan ile yolları ayırma kararı aldı. 22 yaşındaki futbolcu için kiralık ya da satılık olmak üzere iki opsiyon da değerlendirilecek.

Fenerbahçe’de yeni sezon kadro planlaması yoğun bir şekilde devam ediyor. Sarı-lacivertli takımda birçok bölgede önemli değişiklikler olacak. En önemli bölge ise orta saha… İki sezondur burada yaşanan sıkıntıya yönetim çare arıyor. Bu çerçevede orta sahanın yapısı yeniden dizayn edilecek…

Mehmet Ekici transferi dışında Malinovsky ve Valbuena transferlerini de büyük ölçüde bitiren yönetim orta sahaya bir takviye daha yapacak. Bu isimlerin gelmesiyle birlikte mevcut orta saha oyuncularından bazıları da gözden çıkarıldı.
Bu isimlerin başında ise Ozan Tufan geliyor. Bursaspor’dan 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen genç futbolcu yeni sezon kadro planlamasın içinde ideal kadroda düşünülmüyor. Ozan’ı isteyen kulüpler olursa bu teklifler değerlendirilecek. Kiralık ya da satılık olmak üzere iki opsiyon da Ozan için söz konusu. Eğer teklif gelmezse genç futbolcu kadroda tutulacak ancak yedek kulübesinde oturacak.

Gözden düştü
Ozan Tufan’ı Fenerbahçe’nin geleceği olarak düşünen yönetim hem Pereira hem de Advocaat’tan futbolcuya daha fazla süre vermesini istedi. Özellikle de Pereira’dan. Ancak iki teknik adam da futbolcuyu hiçbir zaman ilk tercih olarak düşünmedi. Ozan’ın saha içindeki beklentileri karşılamaktan uzak olmasının yanısıra antrenman temposu ve sürekli kilo problemi yaşaması da bardağı taşırdı. Genç oyuncu yapılan ikazlara rağmen bir türlü toparlanamadı.

Sakatlık etkisi
Ozan Tufan için belki de bu sezon milli takımda yaşadığı sakatlık kırılma noktasıydı. Bir daha toparlanamayan genç futbolcunun artık takıma katkı sağlamasının zor olduğu tespiti yapıldı. Sarı-lacivertli takımda beklentileri karşılayamayan Salih Uçan’ın ise takımda kalacağı ifade edildi. Ozan’dan farklı olarak yönetim Salih’ten daha umutlu. Aykut Kocaman’nın da raporu bu doğrultuda. Bu nedenle Salih kadroda tutulacak.

Kaynak:Skorer/SENAD OK

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+8 = ?