logo


‘Ölenlerin kanı Erdoğan’ın alnında ve Davutoğlu’nun elindedir’

'Ölenlerin kanı Erdoğan'ın alnında ve Davutoğlu'nun elindedir'

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Ankara’daki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin merkezinde ölen her yurttaşımızın kanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alnına sürülmüştür ve Davutoğlu’nun elindedir” dedi.

Seçim çalışmalarını Mersin’in Silifke İlçesi’nde sürdüren Fikri Sağlar, Ankara’daki patlamayı değerlendirdi. Patlamanın 1 Kasım seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirten Sağlar açıklamasında şöyle dedi:

“1 Kasım seçimlerine niçin gidiyoruz? Recep Tayyip Erdoğan’ın 400 milletvekili hevesi yani başkanlık hevesi, kaçak sarayda yerleşme hevesi, AKP’nin de Türkiye’yi yeniden soyma anlayışı için gidiyoruz. 7 Haziran’da millet oy verdi, milli irade ona ‘Seni başkan yaptırmayacağız ve iktidar yapmayacağız’ demesine rağmen bizi yeni bir seçime götürüyor, seçime götürürken de oy alabilmek adına, ülkede sinsi oyunların peşinde, onları teşvik eden, yeni baştan yeni olayların ortaya çıkması için her türlü provokasyonu yapan bir anlayışla gidiyor. Bu patlama sırasında Ankara’nın göbeğinde, Türkiye’nin merkezinde ölen her yurttaşımızın kanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alnına sürülmüştür, Davutoğlu’nun da elindedir.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?