logo


Öldürülen 3 PKK’lı ile ilgili şaşırtan detay

Öldürülen 3 PKK'lı ile ilgili şaşırtan detay

Eylem hazırlığında oldukları tespit edilen ve mühimmatlarıyla birlikte ölü ele geçirilen 3 PKK’lıdan 2’sinin kardeş olduğu ortaya çıktı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün saat 16.30’da Fevzi Çakmak Mahallesi 1152’nci Sokağı abluka altına aldı. Ardından düzenlenen operasyonda eylem için hazırlık yaptıkları bildirilen 3 PKK’lı silah ve mühimmatla birlikte ölü ele geçirdi. Mahalle sakinleri, teröristlerin depo olarak kullanılan boş garaja nasıl ve ne zaman girdiklerini bilemediklerini söyledi.

HASTANE ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Operasyondan sonra cenazeler Ağrı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Gece toplanan bazı gruplar PKK lehine slogan attı ve polisle tartıştı. Çok sıkı güvenlik önlemleri altında yapılan otopsiye Baro Başkanı Ali Artuk da katılmak için başvurdu. Baro Başkanı Batuk, “Cumhuriyet Başsavcılığı otopside hazır bulunmama izin vermedi” dedi.

Ağrı’da düzenlenen oparasyonda ölenlerin diyadin nüfusuna kayıtlı Ahmet ve Sezai Y. kardeşler ile muş nüfusuna kayıtlı Mirzettin G.’nin doğum yerlerinde toprağa verileceği bildirildi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+1 = ?