logo


Olcan Adın’ın bonservisi belli oldu!

Trabzonspor Olcan Adın’ın bonservis bedelini belirledi, Galatasaray yönetimi yeniden harekete geçti. Trabzon Yönetimi’nin, “5 milyon Euro veren onu alır” dediği milli futbolcu için bu hafta resmi teklif yapılacak.

olcan adın 5 milyon euro

Bir yandan federasyon savaşlarına giren, bir yandan teknik direktör arayan Galatasaray Yönetimi, diğer taraftan da transfer çalışmalarıyla uğraşıyor. Bu bağlamda bir türlü bitirilemeyen Olcan Adın için bu hafta harekete geçilmesi kararı alındı. Trabzonspor Yönetimi, milli futbolcuyla ilgili olarak, “5 milyon Euro’yu getiren Olcan’ı alır” mesajı verince, Sarı-Kırmızılılar işi hemen bitirmek amacıyla kolları sıvadı. Her ne kadar bu transfer için 5 milyon Euro ödemeyi düşünmese de, Galatasaray Yönetimi’nin 3.5 milyon Euro artı bir oyuncu takasıyla işi çözmesi bekleniyor. Böylece Olcan Adın’a Galatasaray forması giydirilmesi adına yeni teknik direktör beklenmemiş olacak. Kanat oyuncusu eksikliği yaşayan ve bu bölgede oynaması muhtemel tüm oyuncuları yabancı olan Cim Bom’da, Olcan Adın transferiyle önemli bir yerli takviyesi gerçekleşmiş olacak.

OPERASYON DEVAM EDECEK

Her iki kanatta da görev yapabilen Olcan, Galatasaray’ın tek yerli transferi olmayacak. Önümüzdeki sezon uygulanacak 5+3 yabancı kuralı nedeniyle Süper Lig’de sivrilen Türk futbolcuları kadrosuna katmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, savunmaya en az 2, orta saha ve kanatlara 2, forvete de 1 olmak üzere 5 yerliyi transfer edecek. Ara transferde alınan isimlerden bazıları ise kiralık ya da bonservisleriyle gönderilecek.

İKİNCİ HEDEF MEVLÜT ERDİNÇ

Galatasaray Yönetimi’nin transferini bu hafta bitirmek istediği tek oyuncu Olcan Adın değil. Mevlüt Erdinç için de bazı girişimler olacak. Hatırlanacağı üzere milli golcünün kulübü St. Etienne, kendilerine dolaylı yoldan teklif geldiğini, ancak kendilerinin Galatasaraylı yöneticilerle görüşmek istediğini bildirmişti. Başkan Ünal Aysal da, bu doğrultuda Fransa’ya çıkarma yapma kararı almıştı. Aysal’ın salı günkü yönetim kurulu toplantısının ardından Fransa’ya giderek St. Etienne ile masaya oturması bekleniyor. Başkan burada 2 milyon Euro artı Dany teklifini yineleyecek. İlk etapta 5 milyon Euro talep eden Fransız kulübüyle 3.5 milyon Euro gibi bir bedel üzerinde uzlaşı sağlanacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: » » » » »

Share