logo


24 Aralık 2015

Okulun yemekhanesinde vicdanları sızlatan olay

Parası çıkışmayan öğrenciye ücretsiz yemek veren yemekhane görevlisinin okul yönetimi tarafında işine son verilmesi büyük yankı uyandırdı.

Yürekleri sızlatan olay, ABD’nin Idaho eyaletinde bir okulun yemekhanesinde yaşandı. Okulun yemekhanesinde yemek dağıtımında çalışan bir kadının, 12 yaşındaki bir kız öğrencinin parası çıkışmadığı için ücretsiz yemek vermesine, okul yönetimi kadının işine son vererek ödüllendirdi(!). Üstelik kadın, yemeğin parasını ödemeyi teklif ettiği halde yönetimin bu kararı almasına engel olamadı.

Dalene Bowden adındaki kadın, ortaokulun yemekhanesinde bir süredir çalışıyordu. Öğle yemeğinde servis yaparken karnı aç fakat yemek parası olan 1.7 doları olmayan kıza ücretsiz yemek verdi. Okul yönetimi, bu olayı duyması üzerine önce kadını, karar alınana kadar uzaklaştırdı. Daha sonra aldığı işten çıkarma yazısını kadının evine gönderdi.

1

Dalene Bowden, okul yönetimine kızın yemek parasını ödemeyi teklif ettiğini ama teklifini kabul etmediklerini söyledi. Bowden, olayı yargıya taşıyacağını ifade etti.

PARASI OLMAYANA ATIŞTIRMALIK VER!

Olayın yaşandığı 25. bölgedeki okulların sözcüsü olan Shelley Allen’in konu ile ilgili açıklaması sert oldu. Allen, yemek parası ödeyemeyen öğrencilere atıştırmalık bir şeylerin verildiğini ama yemekhane görevlisinin ücretsiz yemek verme hakkını bulunmadığını ifade etti.

2

SOSYAL MEDYADA DESTEK KAMPANYALARI BAŞLATILDI

Vicdansız olayın duyulmasından sonra Bowden’a destek olmak için imza kampanyası başlatılarak sosyal medyada destek olmak için birçok sayfa açıldı. Bowden için toplanan imzaların 35 bini aştığı belirtiliyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+1 = ?