logo


30 Haziran 2016

Oktay Kaynarca: ‘Ceset, kan, vahşet görüntülerini yayınlamaktan vazgeçin’

3f40cc773bfdaa189cc50a62a03a2cec

Oktay Kaynarca önceki gün Atatürk Havalimanı’nda 42 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesabında Türk bayrağı paylaşarak bir mesaj yayınladı. Kaynarca mesajında ceset fotoğraflarını paylaşanlara da tepki gösterdi.

Önceki gün Atatürk Havalimanı’nda yaşanan hain saldırıya tepkiler devam ediyor. Oktay Kaynarca da Instagram hesabından çok sert bir mesaj paylaşarak terörü lanetledi.

İşte o yazı…
Her defasında profillerimizi,ekranlarımızı karartmak sanırım tam da istediklerini yapmak bu iğrenç eli kanlı şerefsizlerin. Karanlığın içine çekmeye çalışmalarına, yüreklerimizi beyinlerimizi geleceğimizi karartmaya çalışmalarına inat,bir arada dik mağrur,güçlü,kararlı bir ulus olarak durmaktan başka hiç bir yol yok.

En zor şartlarda bütün dünyaya bir ulus olma özelliği gösteren, en önemli tarihsel sınavların içinden çıkabilme başarısını göstermiş en güzel örneğin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unutmamak gerekir.Bölgedeki işlerine gelmeyen Türkiye Cumhuriyetini parçalayıp bölerek küçülterek, oyunlarının güçsüz bir parçası haline getirmeye çalışmalarına tek şey engel olabilir.

‘HÜKÜMETLER ÜSTÜ DEVLET VATANDAŞLIK BİRLİKTELİĞİ BİLİNCİ’
Başarmak zorunda olduğumuz bu demokratik üst bilinç,DEVLET VATANDAŞ birlikteliğini ve kararlılığını göstermeli bütün dünyaya. Ve anlamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti hangi siyasi görüş tarafından yönetilirse yönetilsin korkmuyor,kopmuyor,bölünmüyor.. Şimdi yapmamız gerekenlerin başında mesela önce olay yeri ceset kan vahşet görüntülerini marifetmiş gibi paylaşmaktan hemen vazgeçmeliyiz çünki zaten bunların çoğunu kendileri servis ediyorlar bakın marifetlerimize ki korkun sinin diye…Belli ki içinde bulunduğumuz süreç malesef bu tür şeyler yaşayacağımızın da kanıtı…Korkmayan sinmeyen kararlı dik ama dikkatli bir ulus anlayışı tek çıkış yolu.Başın sağolsun memleketim…

Etiketler: » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?