logo


Okmeydanı karıştı: 1 ağır yaralı

okmeydanıOkmeydanı’ndaki olaylar sırasında ağır yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Okmeydanı Şark Kahvesi önünde toplanan yüzleri maskeli bir grup Soma ve Berkin Elvan için slogan attı ve polise molotofkokteylleriyle saldırdı. Çıkan olaylar sırasında alev alan polis araçları zarar gördü. Polisin zırhlı aracı, göstericilerin attığı molotofkokteyli ile alev aldı. Bu sırada polis ekipleri göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtı.

Okmeydanı Cemevi’ndeki bir cenazeye geldiği öğrenilen Uğur Kurt (30), çıkan olaylar sırasında yaralandı. Kurt, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kurt’un durumunun ağır olduğu öğrenildi.

2 POLİS DE YARALANDI

Gruptakiler, polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarıya taş ve molotofkokteyli ile karşılık verdi. Güvenlik güçlerinin müdahalesi üzerine gruptakiler ara sokaklara dağıldı. Ara sokaklarda barikat kuran göstericilerin attığı molotofkokteylinin isabet ettiği 2 polis yaralandı. Yaralı polisler ambulansla hastaneye kaldırıldı. Uyarı ateşi açan polis, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından henüz belirlenemeyen nedenle başından yaralanan bir kişi de ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Polis, ara sokaklarda bekleyen göstericileri dağıtmaya çalışıyor.

BELEDİYEDE ÇALIŞIYOR

Adının Uğur Kurt olduğu öğrenilen yaralının durumunun ağır olduğu belirtildi. 30 yaşındaki yaralının Beyoğlu Belediyesi’nde çalıştığı kaydedildi.

KURŞUN POLİS SİLAHINDAN ÇIKTI İDDİASI

Kurt’un dayısı olduğunu söyleyen bir kişi, olaylar sırasında cemevinde cenaze töreni olduğunu, bu sırada göstericilerle polis arasında olayların yaşandığını, yeğenine isabet eden kurşunun da polislerin silahından çıktığını ileri sürdü.

OLAYLAR SÜRÜYOR

Öte yandan bir kişinin ağır yaralanmasından sonra da göstericilerle polis arasındaki olaylar devam ediyor. Göstericiler polise molotof kokteyli ve taş atıyor, polis de gaz bombası ve TOMA’dan sıkılan su müdahale ediyor.

GÖSTERİCİLER HABERCİLERE MÜDAHALE ETTİ

Öte yandan Uğur Kurt isimli kişinin ağır yaralandığı Okmeydanı Cemevi çevresindeki olaylar sırasında bazı göstericiler habercilere müdahale etti ve görüntülerini aldı.

1247599249903

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİALAR

Yaralanan kişinin durumun ağır olduğu belirtilirken, olay yerinden sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlarda yaralanan kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

“YARALANAN KİŞİ ÖLDÜ”

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Twitter hesabından yaralanan kişinin öldüğünü iddia etti.
1209307264677

1207008319848

Etiketler: »

Share