logo


09 Aralık 2017

Okan Buruk: “Bu kadar vasıfsız birinin Galatasaray’da çalışması…”

Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, 4-2 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Süper Lig’in 15. haftasında 0-2’den 4-2 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından sert açıklamalarda bulundu. Buruk, “Bu kadar vasıfsız birinin teknik direktör olarak Galatasaray’da çalışmasına üzülüyorum, eski bir Galatasaraylı olarak utanç duyuyorum.” dedi.

Okan Buruk’un maç sonu açıklamaları şöyle:

“Süper Lig’de maçları yabancı hakemler yönetsin” diyen Okan Buruk, “Oyun bize dönmüştü, maç istediğimiz gibi gidiyordu. Hakemin oyuna müdahale isteği doğdu, bu oyunu nasıl bozabilirim diye düşündü. Bunun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu tür hakemler maç yönetecekse, burada yabancı hakemler maç yönetsin. Bize, Beşiktaş maçında da aynısı yapıldı. 3 tane seyirci bağırınca eli ayağına dolaşan hakemlerin Türk futbolunda olmaması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu kadar vasıfsız bir insanın Galatasaray kulübesinde oturmasından eski bir Galatasaraylı olarak utanç duyuyorum”

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor için “İkinci sınıf vasıfsız teknik direktör” diyen Okan Buruk, “Igor Tudor maçın başından itibaren bana konuşmaya başladı. Bu kadar vasıfsız bir insanın Galatasaray kulübesinde oturmasından eski bir Galatasaraylı olarak utanç duyuyorum. Devamlı bana bir şeyler söylüyor. Böyle ikinci sınıf hocalar nasıl buralarda çalışıyor ya. Kendi işine baksana. Biz bugün 10 kişi kalmasaydık buradan galibiyetle ayrılacaktık. Hakem de oyuna dahil oldu ve gerekeni yaptı. Galatasaraylı oyuncuları emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. Onların da verdiği bir emek var. Dediğim gibi, adil bir ortamda yarışmıyoruz.” şeklinde konuştu.

Tudor’un elini sıkmadı

Okan Buruk’un bu açıklamalarının ardından Igor Tudor, Buruk’un yanına geldi ve karşılaşmada yaşananlar için özür diledi ancak Türk teknik adam Tudor’un elini sıkmayarak oradan uzaklaştı.(Skorer)

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+7 = ?