logo


Öğrencilerden “argo” İle Savaş

Bursa’nın Karacabey ilçesinde öğrenciler argoya savaş açtı.

Ömer Matlı İlk ve Orta Okulu, başlattığı örnek proje ile yediden yetmiş herkesin takdirini topluyor. 235 ortaokul öğrenci, atasözleri ve deyimler yazılı tişörtler giyiyor. Okulda ve sokakta çoğu zaman bu tişörtlerle dolaşan öğrenciler, hem kendi aralarında, hem de toplumda atasözlerine dikkat çekiyor.

Okul Müdürü Harun Ulaş ve öğrenciler, Skonutgi Yolu’na açtıkları stantla vatandaşları da bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.

Ulaş, “Bizler okul olarak topluma örnek olacak bir projeyi hayata geçirdik. Türkçemizin zenginliklerinden biri olan atasözlerimizi yaygınlaştırmak istedik. Öğrencilerimizle birlikte tişörtlerimize atasözlerimizi yazdık. Bununla kalmayıp okul merdivenlerimize, panolarımıza ve uygun yerlere bu atasözleri ve deyimleri astık. Öğrenciler farkında olmadan bile gözleri takılıyor ve bunlar zihinlerinde yer ediyor. Şimdi de açtığımız stantla vatandaşlarımızı konuyla ilgili bilgilendiriyoruz. Maksadımız argo ve yabancı terimlerden uzaklaşmak ve Türkçemizi zenginleştirmek” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »

Share