logo


ODTÜ’yü yasa boğan ölüm!

cigdem-durmus_17_img_640_360Üniversite 3. sınıf öğrencisi Meril Çiğdem Durmuş, bir otomobilin bisikletine çarpması sonucu 22 yaşında yaşamını yitirdi.

Yüzlerce bisikletçi Çiğdem Durmuş’u, ölümünden 25 gün sonra başkent sokaklarında andı.
ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Çiğdem Durmuş, bisikletine çarpan bir aracın yol açtığı kaza sonucu, 22 yaşında hayatını kaybetti. Fakültesinin en başarlı öğrencisi olan ve gelecek yıl bölüm birincisi ünvanı ile mezuniyeti beklenen Durmuş için bisikletli eylem yapıldı.

Protestocular, 10 gün önce Beysukent’te bir aracın çarpması sonucu ölen Meril Çiğdem Durmuş için Gücenpark’ta toplandı ve ‘’Otomobil odaklı değil insan odaklı kent istiyoruz” diyerek yere yattı. Daha sonra, “Ghost bike” (Hayalet Bisiklet) adı verilen bir eylem daha gerçekleştirildi. Beyaza boyanmış bir bisiklet kilitlenerek parka bırakıldı.

HARVARD’A GİDECEKTİ
Kazada kızını kaybeden Meril Çiğdem’in babası Adil Durmuş, “ODTÜ İnşaat Mühendisliği 3’üncü sınıfta okuyordu ve master programlarını da birarada yürütüyordu. Önümüzdeki dönemde Harvard’a gitmeyi garantilemişti. Dönem birincisi olacaktı.’’ dedi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?