logo


O dede haklı çıktı

dede

Bir dedenin iki küçük kız torunu için “Çocuk gelin olmasınlar” diyerek yaptığı suç duyurusundan ‘skandal’ çıktı. Durumu araştıran CHP Kadın Kolları üyelerinin bulgularına göre iki küçük kız, ‘sürekli taciz üzerine zorla nişanlandı’!

Antalya Elmalı’da, dedelerinin ‘çocuk gelin olmasınlar’ diyerek suç duyurusunda bulunup gündeme getirdiği torunları 13 yaşındaki F.E. ve 15 yaşındaki G.E.’nin, cinsel tacize uğradığı ortaya çıktı.

Dedeleri Mehmet Emer’in, 10 yıl önce anneleri vefat eden iki küçük kızın, üvey anneleri ve babalarınca okudukları Elmalı Anadolu Lisesi’nden alınıp nişanlandıkları ihbarı üzerine, CHP Kadın Kolları görevlilerinden oluşan bir heyet ilçeye gitti.

10 YIL DEDE BAKTI
Heyetin hazırladığı raporda, baba Murat Emer’in, eşi vefat ettikten sonra iki kızını dedeleri Mehmet Emer’e bıraktığı, dede ve babaannenin 10 yıl torunlarına baktığı, yaklaşık 3 yıl önce baba Murat Emer ve evlendiği üvey annelerinin, iki kız kardeşin rızasına aykırı olarak, dedelerinden aldığı kaydedildi. Bu tarihten sonra çocuklar için zorlu günler başladığı belirtilen raporda, şöyle denildi:

SUÇLADI, GERİ ÇEKTİ
“2014 yılı ekim ayında, baba Murat Eker, konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit ve kızlarına taciz suçlamaları iddiasıyla H.E. ve S.Ç. hakkında Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Ancak baba Murat Eker, daha sonra bu suçlamalarını geri çekip dosyayı kapattırmış, ardından iki küçük kızını da, rızalarına aykırı olarak, üvey anne B.’nin akrabaları bu iki kişiyle aile içi nişanlamışlardır.”

OKULLARINA DÖNECEKLER
İkİ kız kardeşin okullarından koparılarak zorla evlendirilmek istendikleri iddiaları üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. İki kız kardeşin, 12 yıl zorunlu eğitim kanunu kapsamında önümüzdeki eğitim- öğretim yılından itibaren okullarına döneceği, gerekirse barınma hizmeti de verileceği belirtildi. Valilik imzasıyla. Elmalı Kaymakamlığı’na bu konuda yazılı talimatta da bulunuldu.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+7 = ?