logo

29 Ocak 2016

O bina kime ait?

Şırnak Cizre’de yaralıların olduğu belirtilen ve ambulans ulaştırılmaya çalışılan binanın kime ait olduğu araştılıyor.

CNNTürk muhabiri çelişkili bilgilerin geldiği Cizre’deki olayla ilgili dikkat çeken bilgiler verdi. Güvenlik kaynakları, Bostancı Caddesi’ndeki evin kime ait olduğunun bilinmediğini ve o evin etrafındaki 6 binada da teröristlerin olduğunu ve bu binalardan zaman zaman güvenlik görevlilerine ateş açıldığını bildiriyor.

Ayrıca bu bina ve etrafında yabancı olduğu tahmin edilen kişilerin görüldüğü söyleniyor. Güvenlik görevlileri şunu soruyor: “Normal vatandaşlar ise sağlık ekiplerinin yardım çağrılarına neden hep ateşle karşılık veriliyor? Neden buradan ısrarla güvenlik görevlilerinin çekilmesi isteniyor?”

CNNTürk muhabiri bölgedeki güvenlik kaynaklarının ilettiği notları şöyle aktardı:

Güvenlik kaynakları bölgedeki kuşkulu noktaların altını çiziyor. Bostancı Caddesi 23 numaralı bina olarak belirtilen evin kimin üzerine olduğunun belli olmadığı belirtiliyor. Bu Sabah o evden açılan ateşle 1 şehit verildiği, bir uzman çavuş ve polisin de yaralı olduğu ifade ediliyor.

Sadece o ev değil o eve bitişik 6-7 binada da teröristlerin bulunduğu, zaman zaman ateş açıldığı belirtiliyor.

Mahalle muhtarının çağırılıp, binanın kime üzerine ait olduğunun sorulduğu ancak onda da bir bilginin olmadığı belirtildi. Muhtar, 3 yıldır bina ve çevresine pek de kimsenin yaklaştırılmadığını söylemiş. Çevredekiler tarafından 3 yıla yakındır bu bina ve etrafında yabancı kişilerin görüldüğü bilgisi verilmiş.

7 binaya yönelik yardım çağrılarına hep ateşle yanıt verildiği söyleniyor. Güvenlik kaynakları, “Bu kadar gizemli ve değerli neyin olduğu” sorusunu soruyorlar. “Normal vatandaşlarsa, güvenlik kuvvetleri ve sağlık ekiplerinin çağrılarına neden yanıt vermiyorlar. Niye birileri güvenlik güçlerinin buradan ısrarla çekilmesini istiyor?” diyorlar.

Güvenlik kaynakları “Etrafı tamamen çevrildi. Kaçma ihtimali yok. Eğer vatandaşsanız bırakın sizi sırtımızda taşıyalım” mesajı veriyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?