logo


O bayrak için skandal açıklama!

Rezalet! Şehit ailesine bunu yaptılar!

Pamukkale’de baba ocağından alınan Türk Bayrağı için Denizli İl Müdürü Ahmet Altın’dan açıklama geldi.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Şehit Doğan Acar’ın baba ocağındaki Türk Bayrağı Denizli’de düzenlenecek şampiyona için alınmış! Skandal açıklamayı yapan Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, şehidin babasının rızası var savunması yaparken, şampiyona sonrası bayrağı iade edeceklerini; ancak yenisi asıldığı için gerek kalmadığını söyledi.

BBP genel başkanı Mustafa Destici dün (Cumartesi), Şırnak’ta geçen 10 Ağustos’ta şehit olan Denizlili Komando Er Doğan Acar’ın Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında anne Fatma Acar, oğlunun şehit olmasından sonra evlerine asılan dev Türk bayrağının yetkililer tarafından geri alındığını belirtip, “Bayrağı zorla geri aldılar. Bana ikinci kez büyük bir acı yaşattılar” diyerek, tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine BBP lideri Destici, partililere şehidin evine dev bir Türk Bayrağı asmaları talimatı verdi. Bunun üzerine harekete geçen partililer, bugün şehidin evine dev Türk Bayrağı asıp, annesinin elini öptükten sonra ayrıldı.

BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Efe, şenidin evindeki bayrağın geri alınmasından üzüntü duyduklarını belirtip, “Şehit ailesine bir bayrak bile çok görülmüş. Bu yüzden genel başkanımızın talimatıyla hemen büyük bir bayrağı eve getirip astık. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

BAYRAĞI ZORLA ALMADIK

Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın ise, şehidin evinden bayrağı zorla almalarının söz konusu olmadığını belirtip, “Şehidin babasının rızası var. Bayrağı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün bu yıl altıncısını düzenlediği Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası’nın yapıldığı Yetiştirme Yurdu’ndaki spor salonuna astık. Turnuvadan sonra bayrağı geri verecektik. Ancak, yenisi asılmış artık gerek kalmadı” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?