logo


10 Temmuz 2013

Nyon’da neler oluyor ?

uefa-1362121557UEFA’nın 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdiği Fenerbahçe Kulübü’nün UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalı toplantısı şu sıralarda yapılıyor.

Milliyet’in haberine göre; UEFA Disiplin Kurulu’nun şike iddialarıyla ilgili verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına itiraz eden Fenerbahçe Kulübü, UEFA Tahkim Kurulu’ndaki savunmasına başladı.
Heyet, duruşmalı toplantıda saat 16:30’dan itibaren 1 saat 10 dakika boyunca Gençlerbirliği maçının görüntülerini izledi.
Saat 17:10 itibari ile ise ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının görüntüleri eşliğinde Fenerbahçe Tahkim’e savunmasını yapıyor..
Gelişmeleri izliyoruz…
Kimler katıldı?
İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki duruşmalı toplantıda, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler, kulüp avukatları ve şahitler hazır bulunuyor.
Sarı-lacivertli kulüp, şike veya teşvik primiyle suçlandıkları maçlarla ilgili aralarında futbolcularında bulunduğu çok sayıda kişiyi şahitlik yapmaları için davet etmişti. Gazeteci Ertuğrul Özkök’ün yanı sıra, Mehmet Yıldız, Serdar Kulbilge, Korcan Çelikay, Orhan Şam, Tamer Yelkovan, Ümit Aydın, Yusuf Turanlı ve İlhan Ekşioğlu gibi isimler şahit olarak duruşmaya katıldı.
Duruşmaya, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve avukat Tolga Deniz Aytöre ile yedi avukat da iştirak ediyor.
Karar 15 Temmuz’da
UEFA Tahkim Kurulu’nun, sarı-lacivertli kulüp hakkındaki kararını 15 Temmuz Pazartesi günü açıklaması bekleniyor.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?