logo


06 Ağustos 2016

Nurettin Veren: Gülen’le beraber FEM Dershanesi Genel Müdürü’nü falakaya yatırdık

1

Bir dönem Fethullah Gülen’in sağ kolu olan Nurettin Veren, darbe girişiminin ardından konuk olduğu programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Bülent Arınç ve Vecdi Gönül’ün cemaate çalıştığını söyleyen Veren, “Fethullah Gülen’le beraber FEM Dershanesi Genel Müdürü’nü falakaya yatırdık” dedi.

CNN Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla ekrana gelen Türkiye’nin Gündemi programına, Fethullah Gülen’in bir dönem sağ kolu olarak bilinen Nurettin Veren konuk oldu. Cemaat yapılanması hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Nurettin Veren Fethullah Gülen ile birlikte geçirdiği zamanlarda Gülen’in çocukları dövdüğünü ve kızdığı isimleri falakaya yatırdığını iddia etti.

14 AĞUSTOS İÇİN YENİ İDDİA

14 Ağustos’da Gülen’in siber saldırı yapacağını ileri süren Veren çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Gülen’in kendi yetiştirdiği elemanlarının dünyanın en kritik kuruluşlarında çalıştığını söyleyen Veren, bilgileri kendi öğrencilerine verdiklerini de ileri sürdü.

“DEŞİFRE OLAN İMAMIN YERİNE HEMEN BİRİ GELİYOR”

Veren yaptığı açıklamada “Şuanda Cemaatin süzgecinden geçerek oralara (TSK) gelmiş yüzde 85 oranında asker var. Ben bunu 2005’te dile getirdim. Buralara eleman devşiren imamlar var. Bunlar deşifre olunca hemen başka imamlar geliyor ve o boşluk böyle doluyor” dedi.

“GÜLEN BİRİLERİNİN BEYNİNİ YIKARKEN BİRİLERİDE ONUN BEYNİNİ YIKIYOR”

Gülen’in ilaç aldığını ve bu ilacın bir tanesinin vücuttan atılmasının 3 ayı bulduğunu ifade eden Veren, çok tehlikeli bir ilaç olduğunu belirterek “Aslında Gülen birilerinin beynini yıkarken birileride (Doktorları) Gülen’in beynini yıkıyor” dedi.

ÇİÇEK, AKSU, ARINÇ VE GÖNÜL’ÜN ADINI VERDİ

Didem Arslan Yılmaz’ın TBMM’deki Gülenci isimleri sorması üzerine Nurettin Veren, AKP’li eski Bakanlar Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Bülent Arınç ve Vecdi Gönül’ün adını verdi. Didem Arslan Yılmaz’ın “Bu isimler programa bağlanabilir, çünkü bu çok ciddi bir iddia” demesi üzerine ise Nurettin Veren, “Ben gerçek neyse onu söylüyorum. Şimdi çıkıp yanılmışız diyebilirler tabi ama 2008-2009 döneminde gidip bunlarla yüz yüze konuştum ben, dinlemediler” diye konuştu.

“NASA, TWITTER, FACEBOOK, APPLE’A CEMAATÇİLERİ SOKTUK”

Twitter, Facebook, Apple’a cemaat mensuplarının yerleştirildiğini söyleyen Veren, “Onlar da pek çok ismi daha sonradan işe aldılar. Bu insanlar örgütün yurtdışındaki önemli kolejlerinde yetişti” dedi. Veren sözlerini şöyle sürdürdü:

“NASA’ya bile cemaat adam soktu. Malezya’daki kolejden yetişen 5 kişi 1993’te dünya bilgisayar şampiyonasına katıldı ve birinci oldular. Bu isimler daha sonra NASA’ya girdi. Cemaat dünyada benzeri pek çok yapıya böyle sızdı. Yani Türkiye’ye ciddi bir siber saldırı yapabilecek güce sahip ve şimdiden uyarıyorum. Cemaatin bir sonraki saldırısı bankaları, devlet kurumlarını, iletişimi hedef alan oldukça kapsamlı bir siber saldırı olacak.”

NURETTİN VEREN KİMDİR?

Nurettin Veren, (d. 1948, İzmir), İşçi Partisi üyesi, Ulusal Kanalda yayınlanan Aydınlık Kürsü adlı programın yapımcısı ve Yeni Akit gazetesi yazarı

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?