logo


Nur Bozar ve Özlem Özden için isyan bayrağı…

ozlem-ozden-nur-bozarÇeşitli konularda hak arama amaçlı imza kampanyalarının düzenlendiği platform change.org’ta bir imza kampanyasına başlatıldı. Kampanyaya konu olan isimler ise eleştirilerin odak noktası olan “Bu Tarz Benim” yarışmasının dikkat çeken isimleri Nur Bozar ve Özlem Özden…

Çok tartışılan yarışma programı “Bu Tarz Benim”de magazin figürü haline gelen Nur Bozar ve Özlem Özden ikilisinin medya sektöründe olamamalarına rağmen yakında Atv’de programa başlayacak olması işsizlikle mücadele eden Radyo Televizyon ve Gazeteclik öğrencilerini de harekete geçirdi.

İkili için başlatılan imza kampanyasının muhatabı medya patronlarıydı. ATV’nin kurumsal iletişim mail adresine de gönderilen kampanya metninin baş kahramanları “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programının iki yarışmacısı Nur Bozar ve Özlem Özden’di.

Medya patronlarını muhatap alan imza kampanyası metninin başlığı ” Medya Patronlarına Açık İsyan Mektubu ‘Artık Yeter! şeklindeydi.

“Bu mektubu tüm genç meslektaşlarım adına yazıyorum. Bizler şimdiki mesleklerimizi seçtiğimizde büyük hayallerle bu yola çıkmıştık.” diye başlayan açık mektupta özellikle iletişim fakültelerinde imtihan kazanarak bu okullarda eğitim görmeye hak kazanan ve medya sektörüne gönül veren on binlerce insanın uğradığı haksızlık dile getirildi.

Uzun metinde şu açıklamaya yer verildi:

“Ünlü olma peşinde olanlar”

“Hocalarımız boşuna bizlere okullarda onlarca dersleri anlatmış. Hem onların hem de bizim emeklerimize yazıkmış aslında. Bizler 4 yıl boşuna okul koridorlarında sınavdan sınava bir yandan koşarken, diğer yandan sektörde tutunmak için kanallarda, gazetelerde, dergilerde emeklerimizle kapıları tırmalayıp durmuşuz. Bir mühendis, doktor, avukat, mimar, veteriner olmak isteyenler üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olmak zorunda. Eğer okulunu okumadıysanız olamazsınız. Böyle bir hakkınız yok. Bizler iletişim fakültesinden mezun olup da örnekte yazdığım mesleklerden hiçbirini taciz etmiyoruz; edemeyiz de zaten. Bizler onların alanlarına sızmıyoruz; lakin başka bölümlerden mezun olmuş birçok insan bizim sektörümüzde ünlü olmanın peşinde..”

TV kanallarında yarışmaya katılarak ekran önünde program sunmalarına imkan verenlerin uzun yıllara varan çabaların boşa çıkmasına neden olduğunun ifade dildiği mektupta “ATV’de ‘Anneler ve Kızları’ programını Survivor’dan çıkma Mert sunarken, yine aynı kanalın yeni yayınlanacak programında ‘Bu Tarz Benim’ yarışmasında bas bas ‘program yapmak istiyorum’diyen Özlem ve Nur yer alacak. ‘Var mısın Yok musun’ yarışmasından çıkan Hakan ve Gizem de zaman zaman program yaparken, aynı yarışmanın Kemal Abisi Seda Sayan’ın Yol Arkadaşım programının Halk Jürisi koltuğundadır; Mevlüt ise yarışmadan sonra program sunucusu olurken, annesi bile reklam yıldızı haline gelmiştir. Ardından Survivor Gül Fakı magazin programı sunar; futbolcu Serenay Aktaş dizi oyuncusu olur; ve bu liste uzar da uzar gider böyle… ” açıklamasına da yer verildi.

“Artık Yeter!”

“Özellikle son gelişmelerden sonra, Nur Bozar yeni bir programın sunucusu olurken; Özlem Özden’in aynı programda Jüri Üyesi olarak yer almasınına dair çıkan haberler eşliğinde size ARTIK YETER! diye haykırıyoruz.” denilen mektup medya patronlarına “Lütfen artık şapkalarınızı önünüze koyup düşünün.” çağrısı ile son buluyor.

İlginç kampanyanın önümüzdeki günlerde medyada daha da adından söz ettirebileceği konuşuluyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?