logo


Numan Kurtulmuş’u kızdıran soru

numan-670Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kocatepe Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘Dışarıdan atamalar parti içinde rahatsızlık yaratabilir yorumları vardı?’ sorusuna ”Dışarıdan lafını da yadırgadığımı ifade etmek isterim. Yani Numan Kurtulmuş dışarıdan birisi değildir” yanıtını verdi.

Kurtulmuş’u kızdıran soruAğustos 29, 2014 |Facebook Paylaş
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kocatepe Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘Dışarıdan atamalar parti içinde rahatsızlık yaratabilir yorumları vardı?’ sorusuna ”Dışarıdan lafını da yadırgadığımı ifade etmek isterim. Yani Numan Kurtulmuş dışarıdan birisi değildir” yanıtını verdi.
İşte yeni kabineİşte yeni kabine
Kurtulmuş, Kocatepe Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Bizler inanmış insanlarız, kaderin bize vermiş olduğu, Cenab-ı Allah’ın takdir etmiş olduğu kader içerisinde üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye gayret ederiz” diyen Kurtulmuş, çok şerefli bir görevin kendisine tevdi edildiğini ifade etti. Kurtulmuş, bu süreçte elinden geleni yerine getirmeye gayret edeceğini belirterek, vatana ve millete hizmet için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

”MAKAMLAR GEÇİCİ”
62. Hükümet’in Türkiye için hayırlı, uğurlu olmasını temenni eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:
“Bütün bakan arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’ın yüz aklığı vermesini temenni ediyorum. Makamlar, gelip geçicidir. Hiçbir makam hiç kimseye, kadıya mülk değildir. Bizler de bu makamlarda bir müddet bulunacağız ve ondan sonra burada yaptığımız hizmetlerle hesap vereceğiz. Burada verdiğimiz hizmetlerle anılacağız. Allah yaptığımız hizmetlerde, hakikaten geride hayırlı bir takım işler, eserler, izler bırakmayı nasip etsin”

”DIŞARIDAN LAFINI YADIRGADIM”
Numan Kurtulmuş, bir gazetecinin, “Dışarıdan atamalar parti içinde rahatsızlık yaratabilir yorumları vardı. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, şu yanıtı verdi:
“Kusura bakmayın, bu tür şeyler kulislerde olur. Her kabine açıklamasından önce hem isimler üzerinde hem bir takım bu şekilde kulisler olur. Bizlere yansıyan herhangi bir şekilde böyle bir tepki ya da böyle bir hoşnutsuzluk söz konusu değildir. Nihayetinde hepimiz aynı partinin, kadronun insanlarıyız. ‘Dışarıdan’ lafını da yadırgadığımı ifade etmek isterim. Yani Numan Kurtulmuş dışarıdan birisi değildir, Ak Parti bir koalisyon hükümeti değildir. Burada milletin yaklaşık yüzde 50′sinin oyunu almış bir parti vardır. Bendeniz de bu partinin uzunca bir müddettir genel başkan yardımcılığı görevini yüklenmiş birisiydim.
O görev de olur, bu görev de olur, şurada olur, burada olur, ne benim için bu birşey fark ettirir ne de arkadaşlarımızın hiçbirisi için birşey fark ettirir. Mühim olan aynı doğrultuda yeni Türkiye’yi kurma mücadelesine omuz vermektir, büyük medeniyetimizi ihya ve inşa etme mücadelesine omuz vermektir. Makamların hiçbir önemi yoktur, orada oluruz, burada oluruz. Mühim olan bu perspektifin, doğrultunun, istikametin sürekli bir şekilde devam etmesidir. Ve bu istikamette dayanışma içerisinde güzel hizmetlere imza atabilmektir.”

”GÖREVLENDİRMEYİ TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM”
Adı açıklandıktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin olup olmadığının sorulması üzerine de Kurtulmuş, “Ben de bu görevlendirmeyi televizyonlardan öğrendim, ben de haberlerden öğrendim. Dolayısıyla bundan sonra bir Bakanlar Kurulu toplantısı herhalde olacaktır ve ondan sonra başbakan yardımcılıkları arasındaki görev taksimatı yapılacaktır. Şu an itibariyle bu konularla ilgili herhangi bir bilgiye sahip değilim” karşılığını verdi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?