logo


Norveçliler, kültür şöleniyle coştu

Norveçliler, Norveç Dil ve Kültür Derneği’nin Türkiye kökenlilerin en yoğun yaşadağı Drammen şehrinde düzenlediği kültür festivaline yoğun ilgi gösterdi. Şehrin merkezinde yer alan açık alanda düzenlenen programa başta şehrin belediye başkanlığını 2003’ten bu yana yürüten Sağ Partili Belediye Başkanı Tore Oppdal Hansen olmak üzere, başkent Oslo ve Drammen kültür ve müzik okullarında görkonut yapan müfettişler, Drammen Şehir Yönetimi’nden bazı yetkililer, birçok Norveçli ve Türkiye kökenliler katıldı.

Şölen boyunca Türkçe-Norveççe şarkılar söyleyip, şiirler okuyan Norveçli öğrenciler çeşitli enstrümanteller çalarak canlı performans gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Drammen Belediye Başkanı Tore Oppdal Hansen, derneğin yaklaşık 6 senedir düzenlediği bu tür aktiviteleri yakından takip ettiğini ve bir çoğuna katıldığını söyledi. Hansen, düzenlenen kültür şöleninin arkasında birçok gönüllü olduğunu, bu yılki şölenin Drammen şehir merkezinde organize edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini açıkladı. Başkan Hansen, Drammen Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek verecekleri sözü verdi.

Etiketler: » » » »

Share