logo


20 Mayıs 2015

Nikah memuru, kurtarmak istediği öğrenciyle boğuldu!

nikah memuru görsel

Ereğli’de, denize düşen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Muttalip Demir ile kendisini kurtarmak için elbiseleri ile suya atlayan nikah memuru Şerafettin Akbulut, hayatını kaybetti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denize düşen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Muttalip Demir ile kendisini kurtarmak için elbiseleri ile suya atlayan nikah memuru Şerafettin Akbulut, hayatını kaybetti.Olay, Cemaller Köyü Çavuşağzı Mevkii’nde meydana geldi. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören Muttalip Demir, arkadaşlarıyla birlikte Çavuşağzı Mevkiinde ’Dalyan’ olarak adlandırılan yasak bölgede gezdiği sırada ayağı kayarak denize düştü. Üniversite öğrencisinin denize düştüğünü gören Ereğli Belediyesi Nikah Memuru Şerafettin Akbulut elbiseleri ile denize atladı. Genci tutacağı sırada dalgalara kapılan Şerafettin Akbulut, bir anda gbatıp çıkmaya başladı. Üniversite öğrencisi Demir ise açığa sürüklendi. Kıyıdaki vatandaşların yardımıyla baygın bir şekilde sudan çıkartılan Akbulut ise ambulansla BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Nikah memuru Akbulut, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

boğulan genç

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından üniversiteli Demir’in cansız bedenine ulaştı. Demir’in cenazesi de aynı hastanenin morguna konuldu. Hayatını kaybeden Şerafettin Akbulut ve Muttalip Demir’in arkadaşları ve yakınları sinir krizi geçirdi.

Ereğli Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Uysal, “Sanıyorum bir üniversite öğrencisi suya ayağı kayıp düşmüş. Bizim personelimiz Şerafettin beyde elbiseleri ile birlikte ’kurtarayım’ diye atlamış. İkisini de kaybettik. Mekanları cennet olsun. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

nikah memuru görsel

Şerafettin Akbulut, geçen yıl sevdiği kıza tiyatro sahnesinde evlenme sürprizi yapan 30 yaşındaki Ali ve aynı yaştaki Sibel Büyükarslan çiftinin nikahını tiyatro sahnesinde kıymıştı.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+6 = ?