logo


Nihat Hatipoğlu’ndan itiraf!

620_340_nihat-hatipoglu-ndan-itiraf-620x338.45410628019323_576d4d40c04eb

Ramazan ayı boyunca her gün program yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, çok yoğun bir tempoda çalıştığını söyleyerek “1,5 saatlik sahur boyunca 10 bardak çay içiyorum” dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ramazan boyunca her gün atv ekranlarında ‘Sahur Özel’ ve ‘İftar Özel’ programlarıyla evlerimize konuk oluyor. 7’den 77’ye herkese hitap ettiklerini söyleyen Nihat Hoca, “Beni papaz da, haham da, Ermeni de, Süryani de izliyor. Biz kimseyi küçük düşürmeden, kınamadan gelen tüm soruları yanıtlıyoruz. Ben sadece camiye gelenlere hitap etmiyorum” diyor.

“Her programda 1000 kişi oluyor”

15 kişilik güvenlik ekibi, girişte herkesi arıyor. Her programda yaklaşık bin seyirci oluyor. Kendi iftariyeliklerini getiren de var, belediyenin dağıttığı kumanyadan alan da. 10 liradan satılan ve üzerinde Hoca’nın ismi yazan kaşkollar ile 3 liradan satılan kafa bantları da büyük ilgi görüyor.

Seyirciyle bütünleşiyor

Hoca program biter bitmez kulise geçmiyor; halkla, seyirciyle bütünleşiyor. Seyirci de zaten o anı bekliyor. Program biter bitmez hemen Hoca’ya ulaşmak, ona sorular sormak, fotoğraf çektirmek istiyorlar. Hoca durumdan hiç rahatsız değil. Aksine “Herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum; ne kadar fayda sağlarsam o kadar iyi” diyor.

“Sadece cami cemaatine hitap etmiyoruz”

Halkın kendisine gösterdiği büyük ilginin sırrı olarak: “Biz programı; insanları kazanmak, kin ve nefret duygularını azaltmak, gönülleri yumuşatmak, düşmanlıkları yok etmek, kalpleri ıslah etmek amacıyla yapıyoruz. Sadece cami cemaatine hitap etmiyoruz ki, kullandığımız üslup da herkesin anlayabileceği şekilde oluyor. Akademik bir dil kullanmıyorum. Kuran’dan, Peygamber’den uzaklaştırıcı sözler söylemiyorum. Halk da bunu alıyor.”

“Bu insanları buraya zorla getiremezsin”

Programın terapi gibi olduğunu söyleyen Nihat Hoca, “Bu insanları buraya zorla getiremezsin, özel seyirci yok, kalpten seyirci var” diyor.

“Ramazan ayı çok yoğun geçiyor”

Ramazan ayında hayli yoğun bir tempoda çalışan Nihat Hoca, bu duruma alıştığını söylüyor: “Günde beş, altı saat uyuyorum. Her sabah 10.00’da kalkarım. Günlük konferanslarımın ardından iftar programının bitmesiyle namazımı kılıp gece konferansına devam ediyorum. Sonra sahur programına yetişiyorum.”

“Sahur programında 10 bardak çay içiyorum”

1.5 saatlik sahur programında 10 bardak çay içtiğini belirten Hatipoğlu, iftarda çok az yiyor. Hatipoğlu, “Eşim de bu tempoya alıştı” diyor.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+10 = ?