logo


Neden yakalamadı kalbinden vurdu?

emniyet müdür yardımcısı cinayet

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz’ın trafikte ‘tartışma’ sonrası öldürdüğü Ahmet Sülüşoğlu’nun babası, kendilerine bir gün sonra haber verildiğini belirtti ve oğlunun 3 kurşunla öldürüldüğünü anlattı

Trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü tabancasıyla vurarak öldürüp teslim olan 51 yaşındaki İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz (51) tutuklanırken öldürülen Ahmet Sülüşoğlu’nun babası Mehmet Sülüşoğlu, “Ahmet’i etkisiz hale getirmek yerine üç kurşunla vurmuş. Üç kurşundan biri Ahmet’in kalbine isabet etmiş. Sonuna kadar bu olayın peşinde olacağız” dedi.

Sabıka kaydı bulunmadı

Edinilen bilgiye göre, önceki gece saat 01.00 sıralarında eşiyle birlikte otomobiliyle evine giden İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz’ın aracının önüne Ahmet Sülüşoğlu, motosikletiyle direksiyon kırdı. Bunun üzerine Yılmaz ve 32 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu arasında yolda kısa süreli bir tartışma çıktı. Yılmaz, eşiyle birlikte yoluna devam ederek evlerinin bulunduğu Halkalı’daki polis lojmanlarına gitti. İddiaya göre, Yılmaz’ın aracını lojmanlara kadar takip eden motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu, aracından inen Yılmaz’a tekrar bağırmaya başladı. Yılmaz, Sülüşoğlu’na Tokat attı ve evine gitti. Kısa bir süre sonra aşağıya inerek güvenlik görevlileriyle konuşan Yılmaz, bu sırada Sülüşoğlu’nu karşısında gördü. İddiaya göre, Sülüşoğlu’nun elindeki kuru sıkı tabancayı doğrulttuğunu gören Yılmaz, 3 el ateş ederek Sülüşoğlu’nu vurdu. Yılmaz, daha sonra polisi arayarak teslim oldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise Sülüşoğlu’nun hayatını kaybettiğini belirledi. Eski Özel Harekatçı olan ve 2 ay önce terfi ederek 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak atanan Yılmaz, tutuklandı. Bir benzin istasyonunda kasiyer olarak çalışan Sülüşoğlu’nun poliste herhangi bir kaydının bulunmadığı belirlendi.

‘Kalbine isabet etmiş’

Sülüşoğlu’nun cenazesi, dün Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Büyükçekmece Mezarlıklar Müdürlüğü’ne götürüldü. Ahmet Sülüşoğlu’nun ayakta durmakta güçlük çeken babası Mehmet Sülüşoğlu (62), şunları söyledi:

“Benim oğlum hayatta silah kullanmaz, silahla bizim bir işimiz olmaz. Evime bir defa bile silah girmiş değil. Ahmet, bilinçli olarak hedef alınıp öldürülmüş. Oğlumun bir suçu vardıysa direkt öldürmek yerine neden etkisiz hale getirilmedi? Karşı taraf bir polis, bir insanın ne şekilde etkisiz hale getirilebileceğini bilen bilince sahip. Hadi kendi savunacaksın, o zaman bacağından vur. Ama Ahmet’i etkisiz hale getirmek yerine direkt üç kurşun ile vurmuş. Üç kurşundan biri Ahmet’in kalbine isabet etmiş. Neden kalbine ateş açıldı? Yaşanan olayın yol tartışması yüzünden çıktığı söyleniyor. Bir taraf polis memuru değil mi? Yaşanan tartışmalar esnasında bir ekip çağırıp Ahmet’i aldırabilirdi. Ama bunu bile yapmadılar ve oğlum boş yere öldü. Olay 16 Ağustos gecesi yaşanıyor. Bize ertesi günün sabahında haber veriliyor. Cenazemiz bilgimiz dışında nasıl kaldırılır? Olay yeri incelendi mi, kamera kayıtlarına bakıldı mı, hiçbir bilgimiz yok. Cenazenin Adli Tıp Morgu’nda olduğu söylendi ve gidip orada aldık. Belki birileri delilleri ortadan kaldırdı. Sonuna kadar bu olayın peşinde olacağız.”

‘Terörist denmesi dokundu’

İddiaya göre, Yılmaz olayın yaşandığı günün sabahı Küçükçekmece’de bir PKK operasyonuna katılmıştı ve olayların ardından polis telsizinden “motosikletli silahlı saldırganlara” karşı duyarlı olunması yönünde ikazda bulunulmuştu. Bu iddiaya ilişkin Sülüşoğlu’nun yengesi Serpil Sülüşoğlu “Bu açıklama tamamen kendilerini haklı çıkarmak adına yapılmıştır. Bir insan sorgulanmadan bu şekilde öldürülmeyi hak etmiyordu” dedi. Kardeşini müzik dinlemeye seven, hayvan sevgisi olan, sakin, sessiz biri olduğunu söyleyen ağabey Mecnun Sülüşoğlu da, kendilerini en çok Emniyet Müdürü Yılmaz’ın ilk ifadesinde kardeşini terörist diye suçlamasının üzdüğünü söyledi. Mecnun Sülüşoğlu, “Bu bize çok dokundu” diye konuştu.

“Eğer bir trafik tartışmasından insanlar ölüyorsa orada insanlık ölmüş demektir” diyen amca İbrahim Sülüşoğlu ise “Atatürk dövmesi taşıyan bir insan. Terörist olamaz” dedi.

Kaynak: Milliyet

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?