logo


Neden Rabia işareti yaptığını açıkladı!

rabia-1384185375El-Ehli takımının forvet oyuncusu Ahmed Abduzzahir, Afrika Şampiyonlar Ligi (CAF) finalinde dün Güney Afrikalı rakibi Orlando Pirates’i yenerek şampiyon oldukları maçta attığı golden sonra yaptığı rabia işareti ile ilgili konuştu.

Afrika Şampiyonlar Ligi’nde attığı golün ardından “Rabia işareti” yapan El-Ehli takımının forvet oyuncusu Ahmed Abduzzahir, bunu Rabiatul Adeviye ve Nahda meydanlarında hayatını kaybedenlere destek için yaptığını söyledi.
AA muhabirine konuşan Abduzzahir, “Rabia işareti” yapmak için illa bir siyasi bir akıma üye olmanın gerekmediğini vurgulayarak, “İşareti, Rabiatul Adeviye ve Nahda meydanlarında hayatını kaybedenlere destek mahiyetinde yaptım” dedi.
Mısır’ın El-Ehli takımı, Afrika Şampiyonlar Ligi (CAF) finalinde dün Güney Afrikalı rakibi Orlando Pirates’i yenerek, şampiyon olmuştu.
Takımının ikinci golünü atan forvet oyuncusu Abduzzahir, golden sonra Mısır’daki askeri darbenin ardından darbe karşıtlarının sembolü haline gelen “Rabia” işareti yapmıştı.
Rusya’da ekim ayında yapılan Dünya Savaş Sanatları Oyunları Şampiyonası’nda kung-fu dalında yarışan sporcu Muhammed Yusuf da “Rabia işareti” yapmış ve kazandığı altın madalyayı almaya giderken bu işaretin bulunduğu bir gömlek giymişti.
Olayın ardından Yusuf hakkında soruşturma açılmış ve süreç tamamlanana kadar uluslararası müsabakalarda Mısır’ı temsil etmesi yasaklanmıştı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+4 = ?