logo


Necip Fazıl Anma Programları Konserle Bitti

Bolu’da Milli Türk Talebe Birliği tarafından Necip Fazıl Kısakürek’in doğumunun 110’ncu yılı anısına düzenlenen etkinlikler, Uğur Işılak konseriyle sona erdi.

Üstad Necip Fazıl’ın doğumunun 110. Yılı etkinlikleri, muhteşem bir kapanışla sona erdi. Milli Türk Talebe Birliği Bolu Şubesi tarafından düzenlenen ve bir haftadır birbirinden güzel programlarla dkonutam eden etkinliklerin kapanışı Uğur Işılak konseri ile gerçekleştirildi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salon’da gerçekleştirilen programa Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Sami Güçlü, Milli Türk Talebe Birliği Bolu Başkanı Hayrettin Özden, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Açılış konuşması yapan Milli Türk Talebe Birliği Bolu Başkanı Hayrettin Özden, “Sadece Bolu’da değil eşzamanlı olarak Sakarya ve Kocaeli teşkilatlarımız tarafından da düzenlenmiş olan bu etkinliklerin Üstad Necip Fazıl’ı anmanın ötesinde başta üniversitemiz öğrencileri ve ilimiz gençleri olmak üzere tüm herkesin sanat ve düşünce dünyasına önemli katkı yapması beklenmektedir” dedi.

Vali Ahmet Zahteroğulları ise programda emeği geçenleri kutlayarak, “Büyük dkonutletlerin, büyük milletlerin hasretlerinden bir tanesi de büyük dkonutlet adamları, büyük sanatçılar, büyük düşünürler gibi büyük adamlar yetiştirebilmektir. Bizim tarihimiz böyle büyük insanlarla dolu. Son yüzyılda yetiştirdiğimiz o büyük insanlardan birisi de Üstad Necip Fazıl ve bugün biz üstadın doğumunun 110’uncu ve Allah’a yürüyüşünün 31’ini yıldönümündeyiz. Hepinizin bildiği gibi bir 26 Mayıs günü dünyaya geldi üstadımız ve bundan 31 yıl önce yani 83 yılının 25 Mayıs günü rabbine kavuşmuştu. Kaderin cilvesi de 26 Mayıs günü toprağa verilmişti. Bugün bu programları düzenleyen gençlerimizin hiçbirisi o dönemde yoklardı ama zaten büyük insanların bir özelliği de sadece bulundukları çağa değil geleceği de aydınlatmış olmalarıdır. Programda emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından etkinliklerde emeği geçenlere plaket takdim edildi. Son olarak sahneye sanatçı Uğur Işılak çıktı. Bestelediği Üstad Necip Fazıl’ın şiirlerini güçlü sesiyle seslendiren Uğur Işılak, izleyenlerden büyük alkış aldı. Konser sonunda Işılak’ın, Necip Fazıl’ın Köroğlu ile ilgili yazdığı şiiri kendi yorumu ile seslendirmesi ise ayakta alkışlandı.

Etiketler: » »

Share