logo


04 Kasım 2014

Necati Şaşmaz taburcu oldu

necati şaşmaz taburcuCumartesi akşamı ‘Kurtlar Vadisi’ setinde geçirdiği kaza sonrası ameliyata alınan Necati Şaşmaz, bugün taburcu oldu.Necati Şaşmaz, öğle saatlerinde tedavi gördüğü Medikal Park Göztepe Hastanesi’nden büyük bir gizlilik içerisinde ayrıldı. Yakınlarının eşliğinde tekerlekli sandalye ile hastaneden çıkış yapan ünlü oyuncunun yüzüne koruyucu maske taktığı öğrenildi.

Kurtlar Vadisi Pusu’nun geçtiğimiz sezon yayınlanan bölümlerinde Suriye’ye giden Polat Alemdar, yaralanınca bu maskeyi takmıştı.

POLAT ALEMDAR’A YURT DIŞI GÖRÜNDÜ

Öte yandan doktorları Necati Şaşmaz’ın 1.5 ay setlerden uzak kalacağını açıkladı.

Kurtlar Vadisi Pusu’nun bu hafta yayınlanacak yeni bölümünün ise hazır olduğu öğrenildi. 1.5 ay setlerden uzak kalacak Polat Alemdar’ın dizide senaryo gereği bir süre yurt dışında görevlendirilmesi bekleniyor.

Şaşmaz’ın sağlık durumu konusunda dün hastanede basın toplantısı düzenleyen Uzman Plastik Cerrah Op. Dr. Ercan Dide, “Alt çenede iki kırık tespit ettik. Necati Şaşmaz’ın ağzının içinden yaptığımız kesilerle, eski orijinal haline getirerek, mini plak ve vidalarla tespit ettik. Sağ çene kırığı için alt ve üst çeneyi birbirine tespit ederek kilitli bir şekilde takip edeceğiz. O nedenle alt ve üst çenesine teller tespit ederek ameliyatını başarılı şekilde tamamladık” dedi.

Ameliyatın 2,5 saat sürdüğünü anlatan Op. Dr. Ercan Dide, ünlü oyuncunun yüzünde travmaya dayalı ciddi ödemlerin olması nedeniyle ağız çevresindeki sinirlerin ezilmiş olabileceğini, ancak bunun ileride konuşmasına bir engel teşkil etmeyeceğini düşündüklerini söyledi. Dide, “Ameliyat sonrası seyir çok iyi gidiyor, ancak ileride ağzındaki tel ve plakalar için küçük bir operasyon daha gerçekleştirebileceğiz” dedi.

KAZA NASIL OLDU?

‘Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisinde Polat Alemdar karakterini canlandıran oyuncu Necati Şaşmaz, Cumartesi gününü Pazar’a bağlayan gece saat 02:30 sıralarında, sette kullandığı araçla istinat duvarına çarpmış, çarpma sonucunda çenesinin her iki tarafında kırıklar oluşan Şaşmaz’a ilk müdahale sette hazır bekleyen sağlık ekibi tarafından yapılmıştı. Şaşmaz, çok kısa süre içerisinde Göztepe’deki özel bir hastaneye kaldırılarak ameliyata alınmıştı.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+7 = ?