logo


18 Temmuz 2016

NATO’dan Türkiye açıklaması

nato-dan-turkiye-aciklamasi-7357064

NATO Genel Sekreteri, darbe girişimini kınayarak Türkiye’ye desteğini yineledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenbeg, darbe girişimini kınadığını ve Türkiye’nin demokratik kurumlarına olan tam desteğini yinelediğini belirterek, “Türkiye bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir” dedi.

Stoltenbeg, FETÖ’nün başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmesinin ardından açıklama yayımladı.

Türk halkı ve tüm siyasi partilerin demokrasi ve demokratik yollarla seçilmiş hükümete gösterdiği güçlü desteği memnuniyetle karşıladığını belirten Stoltenbeg, “Türk halkı büyük bir cesaret gösterdi” ifadesini kullandı.

Hayatını kaybeden masum insanların ailelerine baş sağlığı ve yaralananlara acil şifa dileklerimi ileten Stoltenbeg, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir kez daha Türkiye’deki darbe girişimini kınıyor ve Türkiye’nin demokratik kurumlarına olan tam desteğimi yineliyorum. Eşsiz bir değerler topluluğunun bir parçası olarak Türkiye’nin, diğer üyeler gibi, demokrasi, onun kurumları, anayasal düzen, hukukun üstünlüğü ve temel özgürlüklere tam saygıyı garanti altına alması esastır. Türkiye, bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir.”

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?