logo


Nano teknolojili halıları dünyaya pazarlayacak

Dünyanın önemli halı fuarlarından Domotex Gaziantep Makine Halısı Fuarı’na katılan Atlas Halı, son teknoloji ile üretilen halılarını müşterileri ile buluşturdu. Atlas Halı Genel Müdürü Meriç Bebitoğlu, leke barındırmayan, kendi kendini temizleyen ‘nano halı’ ile Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olacaklarını ifade etti.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda yerini alan Atlas Halı, son teknoloji ile hazırlanan halılarını yerli ve yabancı alıcıları ile buluşturdu. Özellikle nano halıya oldukça yoğun ilginin olduğunu dile getiren firma yetkilileri, yurt içi ve yurt dışından talep aldıklarını belirtti. Nano halının firmalarının büyümesinde katkı sağladığına değinen Bebitoğlu, “Nano halı, konutde lambalardan aldığı enerji ile kendi kendini temizlediği için ve leke barındırmadığı için hanımların önemli bir biçimde yardımcısı konumuna geldi. Çok memnunlar. Nano halı bir dünya buluşu olarak hızla ilerliyor. Şu anda AB ülkelerinde satışa sunduk. Nano halı hiçbir zararlı madde içermiyor. AB normlarına uygun maddelerden, doğal minerallerden üretildiği için sağlık açısından da ciddi talep görüyor. Birçok ülkeden talep var.” dedi.

Nano halıyı bir katma değerli ürün olarak dünyada çok sayıda ülkeye pazarlamak için çalışmalarına hız verdiklerini belirten Meriç Bebitoğlu, “Nano halıyı bir Türk buluşu olarak dünyaya pazarlamayı istiyoruz. Bu konuda çok ciddi bir mesafe alacağımızı görüyorum. Bunu ülkemiz için büyük bir gurur kaynağı olarak düşünüyoruz. Bir Alman için otomobil sektörü neyse bir Türk için de halıcılık öyledir. Dünyada ilk sırada olamasak da ikinciyiz. Zaman zaman sıralama değişiyor ama çok iyi bir konumdayız. Bunun yanında parça halıda Türkiye kendini aşmış durumda. Dünyada halının vatanı Türkiye diyebiliriz.” ifadesini kullandı.

Etiketler: » » » » »

Share