logo

10 Eylül 2016

Mustafa Seyidoğlu tutuklandı

mustafa-seyidoglu-tutuklandi

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasını hedef alan soruşturmada gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları’nın sahibi Mustafa Seyidoğlu cezaevine gönderildi. Savcılık tarafından ünlü işadamının mal varlığına tedbir konuldu.

Seyidoğlu ile birlikte gözaltına alınan 30 şüpheliden 6’sı da tutuklananlar arasında.

İstanbul’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik devam eden soruşturmada gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları’nın sahibi Mustafa Seyidoğlu tutuklandı.

Seyidoğlu’yla birlikte gözaltına alınan 30 işadamından 23’ünün adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi. 6 kişi ise Seyidoğlu ile birlikte cezaevine gönderildi.

İfadelerine başvurulan cemaat abilerinin ifşası üzerine, Seyidoğlu FETÖ’ye finansal kaynak sağlamakla suçlanıyor.

GÜLLÜ İÇİN İTİRAZ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilen TUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz ve Nejat Güllü’nün de aralarında bulunduğu 38 şüphelinin serbest bırakılmasına da itiraz etti. Soruşturmayı yürüten savcılık, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan hakimliğe sevk ettiği ancak adli kontrol şartıyla serbest kalan 38 şüpheli için hakimliğe itiraz dilekçesi gönderdi. Şüphelilerin, tekrar tutuklanmaları istendi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?