logo


Mustafa Sarıgül meydan okudu!

mustafa-sarigul-canli-640x360Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CNN Türk’te yayınlanan Aykırı Sorular programına konuk olarak Gazeteci Enver Aysever’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı gündemde olan Sarıgül; “Sarıgül kazanamayacağı hiçbir işe girmez. Bir gün Cumhuriyet Halk Partisi tarihi yazılacaksa Sarıgülsüz o tarih yazılamaz” dedi.

“İKTİDAR SADECE KENDİ DÜŞÜNCESİNİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNMAMALI”
Başörtüsüne ilişkin konuşan Sarıgül; “Başı açık olan da kapalı olan da bizim olmalı. Biz inançlarından, kuşamlarından dolayı kimseyi yargılamamız lazım. Ama iktidar da sadece kendi düşüncesinin özgürlüğünü savunmamalı. Toplumsal barışa, uzlaşıya ihtiyaç var. Güç bende ben iktidarım yaptım oldu. Mantığı doğru değil” şeklinde konuştu.

ADNAN KESKİN’İN SARIGÜL’Ü ZİYARETİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in kendisini ziyaret edecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıgül; “Bizim hiçbir konuda pazarlığımız olmaz. Bizim tek bir pazarlığımız olabilir. AK Parti’den iktidarı nasıl teslim alırız? Mustafa Sarıgül bugüne kadar hiçbir pazarlığın içinde olmadı” diye konuştu. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili Sarıgül; “Deniz Baykal benim hasımım değil, siyasi rakibim. Eski genel başkandır başımın üstünde yeri vardır” dedi.

“KADİR AĞABEY YİNE BENİM AĞABEYİMDİR”
Kadir Topbaş’ın artık belediye başkanı olmaması gerektiğini öne süren Sarıgül şöyle konuştu: “Kadir ağabey yine benim ağabeyimdir. Yollarımızın ayrıldığı an Ayazağa ve Maslak’ın alındığı andır. Ayazağa ve Maslak konusunda demokratik olmayan yollarla ben kendisine de söyledim. Bu doğru bir şey değil. Müdahale etmeniz lazım. Planlamanız lazım dedim. Kadir Topbaş insan olarak benim ağabeyimdir. Ama 20 yıl yeter. 20 yıllık bir belediye başkanlığı çok zor bir iştir. Vakit gelmiştir. Bir belediye başkanı 10 yıldan fazla görev yapmaması lazım.”

SARIGÜL’ÜN BÜYÜKŞEHİR İDDİASI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağı konusunda iddialı olduğunu söyleyen Sarıgül; “Büyükşehir’i aldığım gün geleyim. Sarıgül kazanamayacağı hiçbir işe girmez” dedi.
Sarıgül, Gürsel Tekin ile aralarında herhangi bir husumet olmadığını ve aynı yolda olduklarını ifade etti.

“CHP TARİHİ YAZILACAKSA SARIGÜLSÜZ O TARİH YAZILAMAZ”
Sarıgül, bazı kimselerin sözlerini yanlış anladıklarını söylerek; ‘Bir gün Cumhuriyet Halk Partisi tarihi yazılacaksa Sarıgül’süz o tarih yazılamaz. Halkın takdiriyle olur bu. Ben sorun çıkarmaya değil, sorunları çözmeye gidiyorum” diye konuştu.
Sarıgül, Aziz Yıldırım’ı Fenerbahçe Genel Kurulu’nun destekleyeceğini düşündüğünü de söyledi.

”AK PARTİ’DEN YÜZDE 18 OY ALIRIM”
Sarıgül; ”AK Parti seçmeninin yüzde 18’inden oy alırım. Ben herkesten oy alacağıma inanıyorum. AK Parti seçmenin yüzde 18’i, BDP seçmenin yüzde 65’i, Milliyetçi Hareket Partisi seçmenin büyük bir bölümü ‘Sarıgül’e oy veririz’ diyor. Toplumun her kesiminden oy alacağıma inanıyorum” diye konuştu.

”CEMAATLERDEKİ YURTTAŞLARIMIZIN OYLARINI ALDIM”
“Cemaat sizi destekleyecek mi?” şeklindeki bir soruya Sarıgül, belediye başkanı olduktan sonra bütün cemaatlere elinden gelen desteği yaptığını ve hiç bir cemaate ayrım yapmadığını belirterek; ”Bütün cemaatler hiçbir siyasi partiye oy vermezler. Cemaat kendine yakın, hizmet yapmış, hizmetin içinde olursanız cemaatin mensupları, sizin yaptığınız hizmetlere bakarlar. Ben belediye başkanı olmasaydım cemaatler ile bu kadar diyaloğum olmazdı. Cemaatlerdeki yurttaşlarımızın büyük bir bölümünün ben oylarını aldım. Hepsinden Allah’ım yüz bin kere razı olsun. Çünkü onlar biliyor ki Sarıgül’ün bir çizgisi var” diye konuştu.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+6 = ?