logo


Murzioğlu: “ülke 1980 Öncesine Getirilmek İsteniyor”

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ‘Soma bahanesiyle İstanbul-Okmeydanı’nda olaylar var. 1980 öncesini herkes iyi bilir. Ülke, Soma bahane edilerek, bu durumlara getirilmek isteniyor’ dedi.

Samsun TSO Mayıs ayı olağan meclis toplantısını Davut Altan Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi meclis Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen iş kazasında hayatını kaybeden işçiler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra toplantıda konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye’de Soma’da yaşanan iş kazasının bahane edilerek 1980’ler durumuna getirilmek istendiğini söyledi. Başkan Murzioğlu, ‘Bu ay içerisinde dünyada eşi ender görülen büyük bir vakaya tanıklık etmiş olduk. Orada kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş güvenliği ile alakalı bizlere bazı yaptırımlar getirildi. Biz iş adamı olarak bunlara karşı çıktık. Demek ki karşı çıkmamamız gerekiyormuş. Buna rağmen felaketlerden kaçamıyoruz. Bunun için daha çok yapısal yaptırımlara ihtiyacımız var. Ama Odalar Birliği’nin açmış olduğu bir yardım kampanyası var. Geride kalan ailelerin kaybettiklerini unutturmaz ama onların bundan sonraki hayatlarını rahat ettirebilecek maddi yardım için bir kampanyası düzenlendi. TOBB olarak biz buna bir katkı sağladık ve sağlıyoruz. Cuma gününden sonra kimin ne kadar yardım yaptığı duyurulacak. İmkanı olan arkadaşlarımızın yardım yapmasını istiyoruz. Soma’yı bahane ederek İstanbul-Okmeydanı’nda olaylar yapılarlar. 1980 öncesini herkes iyi bilir. O yıllarda gençlerin yarısından çoğunun elinde ve belinde silah vardı. Ülke çok kötü yerlerdeydi. Ülke, Soma bahane edilerek bu durumlara getirilmek isteniyor. Birlikte bir bütün olmamız lazımdır. Biz hepimiz farklı renklerde yüzyıllardır bu ülkede yaşıyoruz. Ama bu ülkenin sahibi biziz. Bizim birbirimizin elini bırakmaması lazımdır’ diye konuştu.

Meclis başkan Murzioğlu’nun konuşmasından sonra gündem maddelerinde yer alan kararları görüşülüp karara bağlanmasıyla son buldu.

Etiketler: » » » » »

Share