logo


22 Nisan 2016

Murat Boz’un yeni albümü,Tarkan’ı tahtından indirdi!

Murat Boz, Tarkan'ı tahtından etti

Murat Boz’un ‘Janti’ isimli albümünün çıkış parçası yaklaşık 10 milyon defa izlendi. Megastar Tarkan’ın Türk Sanat Müziği albümü de 1 milyon 250 binde kaldı.

Her albümüyle müzik listeleri ve dijital platformların zirvesine çıkan Tarkan’ın hükümdarlığı bozuldu.

Megastar’ı zirveden indiren isim ise uzun zaman önce 6 yıl vokalistliğini yapan Murat Boz oldu. Eğitimi ve yeteneği sayesinde “Tarkan’ın vokalisti” imajından sıyrılmayı başaran Boz’un 8 Nisan’da çıkan ‘Janti’ isimli albümü, albüm ve dijital platformlarda zirveye yerleşti. Yakışıklı popçunun albümle aynı ismi taşıyan şarkısının klibinin sadece bir linki, ‘youtube’da yaklaşık 9 milyon 500 bin kişi tarafından izlendi.

Tarkan’ın albümündeki en sevilen parçası ‘Veda Busesi’ ise aynı sitede yaklaşık 1 milyon 300 bin kişi tarafından tıklandı. Murat Boz’un albümü ve şarkıları, İtunes’da da en çok indirilenler listesinde 1 numaraya yerleşti.

Instagram’da Da Solladı
Sosyal medyadaki paylaşımlar ve izlenme oranlarının geneline bakıldığında da Murat Boz, Tarkan’dan 1 ay sonra albüm çıkarmasına rağmen Megastar’ı 10’a katladı. Murat Boz, İnstagram’daki takipçisi sayısında da ünlü sanatçıya fark attı. Megastar’ın takipçi sayısı 333 bin kişiyken Boz’u instagram’da 4 milyon 300 bin kişi takip ediyor. Murat Boz’un rakamsal olarak Tarkan’a karşı elde ettiği bu başarısı da “Boynuz kulağı geçti” yorumları yaptırdı.. (Takvim-Özge Gürcan)

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?