logo

20 Kasım 2015

Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisine karşı imza kampanyası başladı!

muhtesem-yuzyil-kosem

Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinin yayından kaldırılaması için imza kampanyası başladı ve RTÜK’e şikayet çağrısı yapıldı.

Tims Production’ın Muhteşem Yüzyıl dizisinden sonra merakla beklenen yeni yapımı Muhteşem Yüzyıl: Kösem geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile ekrana merhaba dedi. Tarihte Kadınlar Saltanatı olarak geçen evreyi anlatan ve Kösem Sultan’a odaklanan dizi bazı kesimlerden tepki çekti. Dizinin yayından kaldırılmasına yönelik de sanal ortamda imza kampanyası başlatıldı. İşte RTÜK’e şikayet çağrısı da yapılan kampanya metni:

“Fragmanında dahi niyetlerini açık açık belli eden bu rezalet dizinin yayından kaldırılmasını, bu tip dizilerin RTÜK tarafından engellenmesi icap etmektedir. Televizyon her yaşa hitap eden bir araç olarak sapkınlık içeren dizi ve filmlerin engellenmesi, kültürel değerimiz, tarihi değerimiz gibi önemli konuların böyle rezil ve sapkınlık içerisinde her yaşa hitap eden dizilerle kirletilmemesi gerekmektedir. Muhteşem Yüzyıl dizisi zamanında atamız Kanuni Sultan Süleyman Han’a ve eşi Hürrem Sultan’a küfür ettirmeyi becermiş bir yayındır, aynı prodüksiyon şirketine ait aynı isimle anılan farklı bir kişi (Kösem Sultan) üzerine uyarlanan filmin sonunu önceki diziye bağlı olarak kestirmek mümkündür.

Atalarımıza daha fazla saygısızlık yapılmasına izin vermemeli, kampanyayı imzalamalı ve hatta prodüksiyon şirketine mesajlarla rahatsızlık vermeli, RTÜK’e şikayet etmeliyiz…”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?