logo


Muharrem İnce’den flaş açıklama!

muarrem inceMuharrem İnce, Giresun’da Atatürk Meydanı’nda, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ve partililer tarafından karşılandı.

Trabzon’dan Giresun’a gelen CHP Genel Başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Atatürk Meydanı’nda, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ve partililer tarafından karşılandı.

Parti binasına girişinde alkışlanan İnce partililere, “Partinin aldığı sonuçlardan memnun musunuz, 2015 için umutlu musunuz?ö diye sordu, ‘Hayır’ cevabını alınca da, “Ben de bu umudun olmadığını görüyorumö dedi.

Partide konuşan İnce, “Ben bu partiye yeni bir umut, yeni bir heyecan olmak istiyorum. Umutsuzluk ve teslimiyet görüyorum. Rize’yi boydan boya Tayyip Erdoğan resimleriyle donatmışlar. Yüzde 85 oy almış. Buraya geldim. Yüzde 66,65 oy yazıyor. Bir yenilgi var ortada. Kimseye sormadan, CHP ile kan uyuşmazlığı olan birini dayattın bize, mecburen çalıştık. Sonra çıktı Recep Tayyip Erdoğan, ‘14’ünü birden gönderdim’ dedi. Tek başına 52 aldı, sen 14 parti 38 aldın. Ben buna razı değilim. Benim isteğim Ecevit’in yüzde 42’sidir” dedi.

Seçildiği takdirde ilk kurultayda genel başkanı bütün üyelerin seçeceğini ifade eden Muharrem İnce, “1 milyon üye gidecek, bilgisayardan oyunu kullanacak ve genel başkanını seçecek” diye konuştu.

İnce parti yönetimine destek açıklaması yapan il başkanlarından 38’inin delege olmadığı için oy hakkı bulunmadığını hatırlattı. Muharrem İnce, “Başınız öne eğdirmeyeceğim, ışıklarınızı erken kapattırmayacağım. Meydanlara çıktığımda önce Davutoğlu’nu sonra Erdoğan’ı göndereceğim” dedi.

ORDU’DA PARTİLİLERLE TARTIŞTI

Muharrem İnce Ordu’ya gelerek CHP İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Osman Güngör ve partililer tarafından karşılanan İnce, parti binasına geçerek basın toplantısı düzenleyip seçimlerde destek istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Muharrem İnce, salondaki bazı partililerle sözlü tartışmaya girince, “Konuşmayayım mı, konuşayım mı konuşmayayım mı? Arkadaşlar her lafa cevap verirseniz ben konuşamam. Ben konuşacaklarımı hatırlayamıyorum. Konuşmak isteyenlere mikrofonu verin o zaman” dedi. CHP İl Başkanı Osman Güngör’ün ve bazı partililerin araya girmesiyle İnce konuşmasına kaldığı yerden devam etti.
Muharrem İnce toplantının sonunda kendisini eleştiren partililere “Uçağa yetişmem gerekiyor” diyerek cevap vermek istemeyince de sözlü gerginlikler yaşandı. Diğer partililerin araya girmesiyle gerginlik yatıştırılırken İnce, makam aracına binerek karayoluyla Samsun’a hareket etti.

Samsun’a gelen CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, “Beni genel başkan yaparsanız bu meydanları inim inim inletirim. Önce Davutoğlu’nu, sonra Erdoğan’ı indiririm. Emin olun ki, size söz veriyorum bu partiyi iktidar yapacağım” dedi.

CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, Karadeniz turu kapsamında Samsun’a geldi. CHP İl Başkanlığı binası önünde partililer tarafından karşılanan Muharrem İnce’ye büyük sevgi gösterilesi vardı. Toplantı salonunda partililere hitap eden İnce, “Solculuğundan utanan bir parti olduk. Atatürkçülüğünden, devrimciliğinden, sosyal demokratlığından utanan bir parti olduk. Bizim ağabeylerimiz, ablalarımız boşuna mı hapis yattı, boşuna mı sürgün yedi. Cumhurbaşkanlığına bulalım bir sağcı gelsin alsın. Oy sahada bir tane sağcı getireceğiz. Bizimkiler tıpış tıpış gidecek, sağdan da oyları alacağız iktidar olacağız. Böyle bir mantık CHP’yi iktidara taşıyamaz. Kendine güvenmeyen, ideolojisine güvenmeyen, duruşuna güvenmeyen, öz güveni olmayan bir yapıdan iktidar çıkmaz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunan Muharrem İnce şunları söyledi: “2010 yılında Genel Başkan ‘anlamlı bir oy artışı sağlayamazsam yani yüzde 40’ı bulamazsam istifa ederim’ diyordu. 2 gün önce gazetelerde de ‘anlamlı bir oy kaybı olursa giderim’ diyor. Anlamlı oy artışından, anlamlı oy kaybına düştü. Yani arttırmak gibi bir derdi yok. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, size şerefli ikinciliği öneriyor, ben size iktidar olmayı öneriyorum. Genel Başkan ‘mevcuda yakın bir oy alırsam dururum’ diyor. Ben size ‘2 seçimde birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Türkiye’de solun oyun yüzde 30’muş. Bu yapıdan iktidar olmaz. ‘Ben başbakan olacağım’ demelisin. Bu iddiayı ortaya koymalısın. Bu iddiayı ortaya koyamıyorsan işimiz zor demektir. Bu kötü gidişata ‘dur’ diyelim. Kendimize güvenelim. ‘Bu millet yüzde 26 veriyor bize, solun oyu bu kadar’ diyorlar. Bu millet Bülent Ecevit’e yüzde 42 vermedi mi? Ben size Ecevit’in yüzde 42’sini öneriyorum. Size umut öneriyorum, size güneş öneriyorum, size başı dik bir parti öneriyorum, size seçim akşamları ışıklarını kapatmayan bir parti öneriyorum.” Kılıçdaroğlu’na “Senin partinde demokrasi yok” diyerek yüklenen İnce, “Ben size önce partide demokrasi, sonra Türkiye’de demokrasi öneriyorum. Tarlalarımızdan bereket fışkırması için, fabrikalarımızın dumanlarının yükselmesi için, gençlerimizin özgürlük şarkısı söylemesi için, aydınlarımızın serbestçe üretmesi için, kızlarımızın, delikanlılarımızın kızlı erkekli parklarda dolaşması için, bu ülke insanının mutluluğu için, başı dik onurlu bir Türkiye için önce demokrat bir CHP, önce statükoyu terk etmiş, duvarları yıkmış bir CHP istiyorum. Ben bunu başaracağım. Başbakan sizin arkadaşınız olacak. Bunları yeneceğim. Önce Davutoğlu’nu sonra Erdoğan’ı oradan indireceğim. Ben partimin bütün üyelerini uyarıyorum. Bu yapı devam ederse Ak Parti 367 milletvekilini geçer, anayasayı değiştirir, başkanlık sistemini kurar. Ondan sonra vay ülkenin haline. Ben size bu kötü gidişi durdurma projesini söylüyorum. Bu kötü gidişi durdurma projesi partiye yeni bir umut getirin, partiyi ayağa kaldıracak yeni bir dinamizm getirin. Partiye demokrasi getirin. Demokrasinin bütün kanallarını açın. ‘2 seçimde partiyi birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Ben bunu söz olarak söylemiyorum. Bunu tüzüğe koyacağız. Bu meydan okuma Muharrem İnce’nin meydan okuması olmayacak. Kurumsal meydan okuma olacak. Benden sonraki genel başkanda o tüzüğe uymak zorunda kalacak. Yapamazsa gidecek. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şereflidir, çalışkandır, namusludur, dürüsttür ama Türkiye’ye umut değildir. 2010 yılında umuttu. Bu umudu ben yok etmedim, kendisi yok etti” ifadelerini kullandı.

Kendisinin Cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendiğini vurgulayan CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, “3 grup başkan vekilinden birisiyim. Genel Başkanımız bunu kimle konuştu bilmiyorum. Bu partiden başarı çıkar mı? Bu partiden başarı çıkmaz. Ülkemize yazık etmeyelim. Kurultay delegelerine sesleniyorum; Sizler kendi ikbalinizi, kendi siyasi geleceğinizi düşünemezsiniz buna hakkınız yok. ‘Ben genel merkezle iyi geçineyim. Sonra beni listeye koyarlar.’ Böyle insanları çok kandırdılar. Siyaset tarihine baktığınızda genel merkez ile iyi geçinip sonra liste dışı kalan çok insan vardır. Benim genel başkanlığının kapısının önünde hiç kimseyi bekletmeyeceğim. Çünkü ihtiyaç duymayacaklar. Ön seçime girecekler, ön seçimden ne çıkıyorsa başımın üstüne. Bana gelmeyecekler, örgüte gidecekler. Beni genel başkan yaparsanız bu meydanları inim inim inletirim. Önce Davutoğlu’nu, sonra Erdoğan’ı indiririm. Emin olun ki, size söz veriyorum bu partiyi iktidar yapacağım. Yapamazsam gidip torun seveceğim. Ben sizlere güzel günler vaat ediyorum. Ben sizlere boynu bükük bir CHP vadetmiyorum. Ben sizlere daha baştan teslim olmuş, Recep Tayyip Erdoğan’ın karizmasına inanmış insanlar vadetmiyorum. Ben sizlere onları yenme gücünü vadediyorum” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+8 = ?