logo


Muharrem İnce’den AKP’nin öğretmen atama politikasına tepki!

CHP yalova milletvekili Muharrem ince

Fizik öğretmeni CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, meslektaşlarına sahip çıktı ve isyan etti. İnce, AKP’nin öğretmen atama politikalarına Twitter hesabından tepki gösterdi.

Atama bekleyen öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ağustosta 47 bin atama yapılacağını söylemesinin ardından Bakan Avcı’nın atama sayısını 37 bin olarak açıklamasıyla tam bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Şimdi gözler Şubat atamalarına çevrildi. Başbakan ve Bakan Avcı, atama sayısı hakkında net bir açıklama yapmadan “Şubat ayında atama yapacağız “diyor. Öğretmenler ise Şubat ataması için resmi bir açıklama bekliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Geçen seneden kalan 10 binlik bir atamamız vardı, 37 bin atadık. 10 bini şubat ayında atayacağız. Önümüzdeki sene içinde ihdas edilen kadroların da yarısını şubat ayında atamayı düşünüyoruz” diyerek Şubat ayında öğretmen ataması yapacaklarını işaret etti.

Bakanlığının toplam öğretmen ihtiyacını 95 bin 624 öğretmen olarak açıklayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da, Şubat ayında atama yapacaklarını vurgulayarak atamalarla ilgili “elimizde bir 10 bin var, en rahat konuşabildiğim rakam bu” Dedi. Meclis açıldıktan sonra MEB olarak kadro talebinde bulunacaklarını ve bunun kararını meclisin vereceğini belirtti.

Bu açıklamaların ardından Fizik öğretmeni CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, meslektaşlarına sahip çıktı ve isyan etti. İnce, AKP’nin öğretmen atama politikalarına Twitter hesabından tepki gösterdi.

“Ataması yapılmayan öğretmenlerin umutlarını Şubat ayına bıraktılar” diyen İnce, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ÇALIŞTIRMAK DEVLETİN AYIBIDIR”

“Cumhurbaşkanı Ağustos ayında 47 bin öğretmen ataması yapılacak dedi, 37 bin öğretmen atadılar, şimdi Şubat’ta atama yapacağız diyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı 95. 624 öğretmen açığı var diyor. Ataması yapılmayan öğretmenlerin umutlarını Şubat ayına bıraktılar.

Eğitim düzenli ve sürekli bir kamu hizmetidir, geçici ve iş güvencesiz ücretli öğretmen çalıştırmak devletin ayıbıdır.”


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?