logo

Müdür yardımcısı çıkarıldı, liseli kız tacizi anlattı!

taciz

Pendik’te 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmakla suçlanan ve bu suçtan 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen müdür yardımcısının yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Hakim, 17 yaşındaki kız öğrencinin ifadesini sanık H.K’yı salondan çıkardıktan sonra aldı.

PEDAGOG HAZIR BULUNDU

Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık müdür yardımcısı H.K., dava süresince ifadesi alınamayan 17 yaşındaki mağdur D.Ş. ve bir pedagog hazır bulundu.

SUÇLANAN MÜDÜRÜN EŞİ DE DURUŞMA SALONDA

H.K.’nin eşi de izleyici kısmında duruşmayı takip etti. Duruşmada mağdur D.Ş.’nin ifade vereceği sırada mahkeme başkanı genç kıza sanığın dışarı çıkarılmasını isteyip istemediğini sordu. Mağdur D.Ş. de müdür yardımcısı dışarı çıkarsa daha rahat ifade verebileceğini söyledi.

“AŞK KELİMELERİ KULLANDI…”

Sanık H.K. dışarı çıktıktan sonra ifade veren D.Ş., “Okuduğum lisede 2013-2014 yıllarında müdür yardımcısının odasına kağıt almak için girmiştim” diye başladığı konuşmasının devamında müdür yardımcısının taciz ve istismarla suçlanmasına neden olayları anlattı. Pedagog mağdurun bedensel ve zihinsel yaşının takvim yaşına uygun olduğunu belirterek beyanlarına itibar edilebileceğini kaydetti.

HAKİM: NEDEN İFTİRA ATIYOR?

Mağdur öğrencinin ifadesinin ardından duruşma salonuna tekrar alınan sanık H.K.’ya D.Ş.’nin ifadesi okundu. Öğrencisinin ifadesini kabul etmediğini belirten müdür yardımcısı kendisine iftira atıldığını söyledi. Bunun üzerine mahkeme başkanı sanığa “Neden iftira atıyor” diye sordu. H.K. ise “Diğer mağdurların dolduruşuna gelmiş” şeklinde yanıt verdi.

17 yaşında olan mağdurun ifadesinin gelecek celse bir avukata okunması için baro’ya yazı yazılmasına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

DEVAMSIZLIK SORUNU YÜZÜNDEN ODASINA GİTMİŞLERDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şu şekilde gerçekleşti;

Pendik’te bir meslek lisesinde öğrenci bulunan 2 kız öğrenci geçtiğimiz yıl devamsızlık sorunlarını konuşmak üzere müdür yardımcısı H.K’nin odasına gitti ve yardım istedi. Daha sonra öğrenciler müdür yardımcısından ekonomik desteğe ihtiyaç duydukları gerekçesiyle para istedi ve H.K çeşitli tarihlerde öğrencilerine para vermeye başladı. Mağdurlardan F.E’nin dosyaları düzeltmek için müdür yardımcısının odasında bulunduğu bir gün H.K’nin öğrencisini elle taciz ettiği belirtilen iddianamede, duruma tepki gösteren öğrenciye H.K’nin şaka yaptığını söylediği belirtildi. İddianameye göre F.E durumu arkadaşı C.E’ye anlattı ve C.E de arkadaşına aynı durumu yaşadığını söyledi. Öğrencilerin H.K’nin yanına gittiği sırada cinsel organını gösterdiği ifade edilen iddianamede, H.K’nin sosyal medya ve cep telefonu mesajları üzerinden 2 öğrencisini daha taciz ettiği anlatıldı.

48 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YARGILANIYOR. 10 AY TUTUKLU KALDI

Yaşları 15 ile 16 arasında değişen öğrencilerin ifadeleri, sosyal medya görüşme ve cep telefonu mesaj dökümlerinin delil olarak dosyaya girdiği olayda 53 yaşındaki müdür yardımcısı hakkında “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 4 mağdur için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 18 yıldan 48 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. 2014 yılı Nisan ayında tutuklanan H.K. 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuklulukla geçirdiği süre, tutukluluktan beklenen faydanın gerçekleşmiş oluşu ve delillerin toplanmış olmasını gerekçe gösterilerek tahliye edilmişti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?